Persil Persil-Premium

KKK

Annus

Mida annustamistabelis toodud sümbolid tähendavad? Mis on annustamistabel?

Igal Persili pakil olevast annustamistabelist leiate riideesemete pesemiseks vajaliku annuse andmed.

Annuse suurus oleneb pesu määrdumise tasemest (toodud veergudes) ja piirkonna vee karedusest (toodud ridades). Kõikide Persili toodete annuse soovitused põhinevad 4,5 kg pesukogusel.

Kuidas saan õige annuse teada?

Igal Persili pakil on konkreetne annuse soovitus. Pesuaine optimaalne kogus oleneb masinas oleva pesu kogusest, määrdumise tasemest ja vee karedusest. Kui kasutate raskelt määrdunud pesu puhul eelpesu, valige väikseim soovitatud annus.

Pesuaine õige annustamine aitab hoida keskkonda, säästa raha ning vältida pesuaine masinasse ja kangasse kogunemist.

Kes oskab mind piirkonna vee karedusest teavitada?

Kui te ei tea oma piirkonnas kasutatava vee karedust, saate seda teavet küsida oma veevarustusettevõttelt. Meie nõuanne. Veevarustusettevõtte kontaktandmed leiate oma veearvelt või internetist.

Kust saan annustamistopsi?

Saate annustamistopsi tasuta tellida, täites järgmise vormi. Klõpsake siin.

Mida vee karedus tähendab?

Vee karedus viitab lahutunud lubja sisaldusele liitris vees, mida mõõdetakse kaltsiumkarbonaadi (CaCO3) millimoolides. Saksamaal mõõdetakse vee karedust tavaliselt saksa kareduse kraadides (1º dH vastab umbes 0,19 millimoolile CaCO3-le liitri vee kohta).

On oluline, et saaksite pakendil olevate juhiste kohaselt annustatava pesuaine koguse määrata.

Mida annustamistabelis toodud määrdumise tasemed tähendavad?

Kergelt määrdunud
Nähtavat mustust ega plekke ei ole*. Mõne riideeseme puhul on tunda kehalõhnu.

Näited: õhukesed suveriided ja spordiriided (mida on kantud ainult mõned tunnid), T-särgid, särgid, pluusid (kantud kuni 1 päev), külaliste voodilinad ja käterätikud (kasutatud 1 päev).

Normaalselt määrdunud
Nähtav mustus ja/või mõned kerged plekid*.

Näited: T-särgid, särgid, pluusid (läbihigistatud või mitu korda kantud), aluspesu (kantud 1 päev), käterätikud, voodipesu (kasutatud kuni 1 nädal), nikotiini jälgedeta kardinad (kasutatud kuni 6 kuud)

Raskelt määrdunud
Silmatorkav mustus ja/või plekid*.

Näited: nõuderätikud ja köögikäterätikud, linased taskurätikud, pudipõlled, laste- ja jalgpalliriided (muruplekkidega ja määrdunud), tenniseriided (mudaplekkidega), tööriided (nt metallitöölise, pagari ja lihuniku tööriided, mida saab kodus pesta)

Väga raskelt määrdunud
Rohkesti sissesööbinud mustuse ja/või plekkidega* silmatorkavalt mustad ja isegi kulunud, tugeva lõhnaga riideesemed.

Näited: eelnimetatud määrdumistasemega laudlinad, linased taskurätikud, nõuderätikud ja köögikäterätikud, puhastuslapid, mopid, pudipõlled, lasteriided, spordi- ja jalgpalliriided (muda, mulla ja muruga raskesti määrdunud), tööriided.

* Tüüpilised plekid

Eemaldatav: tee, kohv, punane vein, puuviljad, köögiviljad

Valgu/süsivesikute sisaldusega: veri, muna, piim, tärklis

Rasva-/õlisisaldusega: lipiidid, küpsetusõli­rasv, kastmed, bensiin, vaha

Pigmendid: tahm, muld, liiv

Miks oleneb soovitatav annus vee karedusest?

Kui pesete pesu piirkonnas kasutatava vee karedust arvestades liiga väikese pesuaine kogusega, ei muutu rõivad aja jooksul mitte ainult tuhmimaks, vaid langeb ka kanga kvaliteet.

  • See muutub järg-järgult kõvemaks.
  • See hakkab ebameeldivalt lõhnama.
  • Katlakivi kogunemise tõttu muutub see raskemaks ja vähem imavaks.
  • See kulub kiiremini.

Kahjuks ei saa suures koguses katlakivi vastu enam midagi teha! Seega kui soovite, et teie pesumasin ja kangad pikalt vastu peaksid, peate veenduma, et kasutaksite piisavalt pesuainet. Siinkohal ei aita väiksema koguse kasutamine säästa ja võib kokkuvõttes väga kalliks maksma minna. Persili (ja ka teiste Henkeli pesuainete) vett pehmendav koostisosa toimib eelnimetatud tagajärgede ennetamiseks. Pesuaine vajalik kogus on toote pakendi annustamistabelis selgelt märgitud. Kui te ei tea vee karedust, saate vastavat teavet küsida oma veevarustusettevõttelt.

Kas raskelt ja kergelt määrdunud pesu on mõistlik koos pesta?

Raskelt ja kergelt määrdunud pesu ei tohiks koos pesta. Raskelt määrdunud pesu eeldab suuremas koguses pesuaine ja kõrgema temperatuuri kasutamist, samal ajal kui kergelt määrdunud pesu saab pesta väikese pesuaine kogusega ja madalal temperatuuril (20 ºC).

Miks ei ole vaja kasutada täiendavat veepehmendit?

Soovituslike annuste järgimisel ei ole kaasaegseid Persili pesuaineid kasutades vaja veepehmendit kasutada.

Kõik Persili tooted on loodud katlakivi kogunemist ennetama. Seega ei ole täiendava veepehmendi kasutamine enam vajalik.

Kuidas saan pesu pestes keskkonda säästa?

Jätkusuutlik pesemine tähendab „õigesti“ pesemist! See hõlmab pesu õiget sortimist, õiget plekieemaldust, pesumasina õigesti täitmist, õiges koguses pesuaine kasutamist (olenevalt määrdumise tasemest ja vee karedusest) ja pesumasinal õige tsükli valimist.

Miks on hea kasutada pesupehmendajat?

Pesupehmendajad nagu Silan muudavad pesu eriti pehmeks, annavad sellele meeldiva lõhna, vähendavad staatilist elektrit ja aitavad riideid kaitsta. Pesupehmendajaga töödeldud pesu kuivab nii pesunööril kui ka pesukuivatis kiiremini; seda on lihtsam triikida ja materjal on nahasõbralikum, kuna see ei hõõru.

Kui kaua pesuaine säilib?

Erinevalt toiduainetest, mille puhul on kõlblikkusaja märkimine seadusega nõutav, ei ole pesu- ja puhastusainetel kindlat kõlblikkusaega. Jahedas ja kuivas kohas hoides säilivad meie pesu- ja puhastusained mitmeid aastaid. Siiski ei tohi vedelaid pesu- ega puhastusvaheneid väga madalal temperatuuril hoida (st need ei tohi külmuda).

Meie toodetele märgitud tootmiskood ei anna teile kui tarbijale teavet toote vanuse kohta, kuna tegemist on krüpteeritud koodiga. Pesuaine kasutuskõlblikkuse saate kindlaks teha aine välimuse, lõhna ja konsistentsi järgi. Näiteks kui pesupulbri karbis on ainult üks suur tükk pulbrit, on pesuaine ümbritsevast õhust rohkesti niiskust sisse imanud. Seda ei saa enam õigesti annustada ega vees lahustada ja seetõttu ei tohiks seda kasutada.

Kui vanem pesuaine näeb aga tavapärane välja ja seda saab annustada ning see lahustub lihtsasti, võite seda julgesti kasutada. Siiski soovitame teil kasutada raskelt määrdunud pesu puhul kasutatavat annust, kuna teatud koostisosade (nt valgendusained ja ensüümid) toime võib aja jooksul halveneda. Kui toote välimus ja konsistents ei ole õiged, tuleb toode nõuetekohaselt kõrvaldada.

Kuidas peaksin teksapükse pesema?

Teksapüksid näevad pikemat aega nägusad välja ja neile ei teki ebameeldivaid valgeid triipe (pleekimist), kui panete korraga pesumasinasse ainult kolm paari teksaseid ja pöörate püksid pahupidi.

Valige madal tsentrifuugimiskiirus ning kasutage Persil Color Geli ja õrna pesutsüklit. Raputage teksad kohe pärast pesu sirgeks ja pange kuivama.

Kuidas peaksin suusariideid pesema?

Suusaülikonda ja alusriideid on hea pesta Persil Color Geliga. Riideeseme hooldussildile märgitud soovitusest olenevalt valige raskelt määrdunud pesu puhul kas õrn või kerge pesutsükkel ja annustage pesuainet olenevalt teie piirkonna vee karedusest.

Varrukal olevaid jälgi ning suuskade kandmisest tekkinud tumedaid triipe tuleb enne pesemist Sili plekieemaldusspreiga piserdada. Tundmatud toiduplekid saab lihtsasti eemaldada, kui kannate plekkidele Sili üldotstarbelist plekieemaldusgeeli. Mõlemal juhul toimige järgmiselt. Laske vahendil veidi mõjuda (max 10 minutit), kuid vältige vahendi kuivamist; seejärel peske riideese.

Mis eristab Persil Color Geli teistest õrnatoimelistest värvilisele pesule mõeldud pesuainetest?

Mõlemat tüüpi pesuaine on mõeldud peamiselt värvilise kangaga kasutamiseks. Persil Color Gel sobib ideaalselt kasutamiseks keskmiselt kuni raskelt määrdunud kangastel, mida võib pesta värvilise pesu tsükli ja alates 4,5 kg pesukogusega. Selle tugevatoimelise pesuainega saab sisseimbunud rasvaplekid eemaldada isegi madalal temperatuuril. Lisaks saab plekke eeltöödelda.

Värvilisele pesule mõeldud õrnatoimelised pesuained (nt Perwoll Color) on samal ajal ka spetsiaalsed pesuained õrnale värvilisele pesule. Kanga eest hoolitsemine ja õrn puhastamine on prioriteediks. Seepärast soovitame tungivalt panna õrna ja kerge pesutsükli korral masinasse maksimaalselt 2,5 kg pesu. Kui õrnatoimelise pesuainega pestaval õrnal kangal on sügavad plekid, soovitame kangast eeltöödelda Sili üldotstarbelise plekieemaldusgeeliga või seda pesuainele lisada.

Kas eelpesu on vajalik?

Tavaliselt mitte. Erandid: äärmiselt raskelt määrdunud kangas, nt töö- ja välispordiriided, aia- või põllutöödeks kasutatavad riided.

Millist pesuainet võiksin kasutada valge, värvilise ja õrna pesu ning siidi ja villa puhul?

Valge pesu 60 °C

Persil Universal
Persil Sensitive Gel

Värviline pesu 60 °C

Persil Color
Persil Sensitive Gel

Õrn kangas 40 °C

Persil Sensitive Gel
Silk/Wool

Persil Sensitive Gel
Perwoll classic

Kuidas peaksin kardinaid pesema?

Peske kardinaid pesuainega, mis sisaldab tuhmumisvastaseid koostisosi ja kasutage õrnpesu tsüklit. Pidage silmas järgmist. Pöörake tähelepanu tootja hooldussildile, valige annus vastavalt määrdumise tasemele ja vee karedusele, pange masinasse maksimaalselt 2,5 kg kardinaid ja tsentrifuugige niiskuse eemaldamiseks madalal tsentrifuugimiskiirusel.

Ärge jätke pestud kardinaid liiga pikaks ajaks pesukorvi, et ennetada soovimatute kortsude teket. Värviliste kardinate puhul soovitame kasutada toodet Perwoll Color. See aitab säilitada nii pastelsete kui ka erksate värvide värskuse isegi pärast mitut pesu.

Lisaks:
kui kasutate viimase loputuse ajal veidi mandilõhnalist kangapehmendajat Silan Skin Sensitive, jääb kardinatele meeldiv lõhn ja tänu vahendi antistaatilisele toimele ei kogune kardinatele lähiajal mustust.

Kuidas peaksin toimina puhkusel, kui soovin ka seal oma tavapärast pesuainet kasutada?

Parim lahendus on Sil saptil. Lisage (umbes viis sentimeetrit) Sil saptili pastat umbes neljale liitrile soojale veele ja lahustage pasta. Leotage pesu ja seejärel loputage.

Mida peaksin tegema, kui pesu annab värvi?

Uued kangad võivad värvi anda. Kui te ei ole kindel, kui värvikindel mingi kangas on, soovitame pesta uut riideeset eraldi max temperatuuril 40 ºC. Värvilised kangad tuleb samuti sorteerida ning heledat ja tumedat pesu tuleb pesta eraldi, st sarnast värvi pesu võiks pesta koos.

Plekid

Kuidas saada lahti nahakreemi plekkidest?

Piserdage plekile plekieemaldit, näiteks Sili plekieemaldusspreid (kasutage spreid koos benseenipõhise puhastusvahendiga) ja seejärel kasutage riideeseme pesemiseks toodet Persil Color Gel.

Valige raskelt määrdunud pesu puhul kasutatav annus olenevalt kohaliku vee karedusest ja kasutage kõrgeimat võimalikku pesemistemperatuuri, juhindudes hooldussildist. Kui tegemist on sissesööbinud plekiga, mida on varasemalt teiste toodetega töödeldud, võib juhtuda, et toimingut tuleb korrata kaks korda.

Kuidas saada lahti päikesekreemi plekkidest?

Päikesekreemi plekid on suvisel ajal kõige raskemini eemaldatavad plekid. Mida suurem on kreemi päikesekaitsefaktor (SPF), seda raskem on plekki eemaldada. Kui määrdunud pesu on pesukorvis liiga pikalt, on plekkide väljapesemine veelgi keerulisem. Eriti kangekaelseid plekke ei olegi mõnikord võimalik täielikult eemaldada.

Nõuanded plekieemalduseks:
piserdage plekkidele plekieemaldit (kasutage spreid koos benseenipõhise puhastusainega), kuni kangas on korralikult vahendiga koos.

Seejärel kasutage pesemiseks näiteks toodet Persil Universal Megaperls®, lisades sellele plekieemaldit. Kasutage hooldussildile märgitud maksimaalset lubatud pesemistemperatuuri ja raskelt määrdunud pesule jaoks sobivat pesuaine kogust.

Siiski ei pruugi plekk esimese pesuga kaduda. Sellisel juhul korrake eelkirjeldatud toiminguid või jätke riideese ööseks likku. Selleks lahustage umbes 90 ml (3 fl oz) toodet Persil Universal Megaperls® koos 100 ml (3,5 fl oz) plekieemaldiga 10 l (2,5 gallonis) vees. Õrnade pastelsete toonide korral tuleb otsustada, kas olulisem on eemaldada plekk või säilitada riideeseme värv. Pastelsete riideesemete valgendusainet sisaldava pesuainega pesemise korral võib riideeseme värv tuhmuda.

Mida teha, kui pärast pesemist jäävad pesule pilvesarnased plekid?

Selliseid plekke põhjustavad tihti nn polükvaterniumid, mida leidub muu hulgas paljudes juuksehooldustoodetes. Need võivad koguneda kanga pinnale ja kõvasti kiududesse kinni jääda. See omadus võimaldab neil pesemistsükli ajal vabaneva mustuse külge kinnituda.

Kui pesuaine kogus on liiga väike, on need plekid silmnähtavad, kuna mustuseosakesed kogunevad nendesse kohtadesse. Eelkirjeldatud polükvaterniumite omaduste tõttu on selliseid plekke raske või isegi võimatu eemaldada.

Proovige järgmist.
Leotage riideeset mitu tundi vahu sees. Kanga värvist olenevalt kasutage näiteks toodet Persil Universal Megaperls® või Persil Color Megaperls®, valides raskelt määrdunud pesule mõeldud annuse ja lisades sellele suure annuse valgendusainet, näiteks Sili üldotstarbelist plekieemaldussoola. Lõpuks peske kangast masinas, kasutades suures annuses eelnimetatud tooteid (arvestades vee karedust) ja kõrgeimat võimalikku temperatuuri, juhindudes hooldussildist.

Kuidas saan eemaldada õietolmu või mahla tekitatud pruunid plekid, mis on nähtavad ainult pärast pesu?

Nende plekkide välimus võib aja jooksul muutuda õhus sisalduva hapniku toimel või siis vähese pesemise tõttu. Varem raskesti nähtav plekk on nüüd pruunikat tooni.

Valgelt või värvikindlalt kangalt saab plekke eemaldada tootega Persil Universal (Persil Universal Megaperls®) või pesuainetega Color (Persil Color Megaperls®), lisades neile 100 ml (3,5 fl oz) Sili üldotstarbelist plekieemaldussoola. Lisage Sili üldotstarbeline plekieemaldussool pesuaine jaoturis olevale pesuainele. Valige kõrgeim võimalik pesemistemperatuur, juhindudes hooldussildist.

Eeltöödelge õrnal värvilisel pesul olevaid plekke Sili üldotstarbelise plekieemaldusgeeliga, laske tootel kümme minutit mõjuda ja seejärel peske riideeset (hooldusjuhiseid järgides) kas käsitsi või masinas õrnatoimelise pesuainega (nt Perwoll Color), lisades pesuainele 90 ml (3 fl oz) Sili üldotstarbelist plekieemaldusgeeli.

Kuidas saan kangalt tugevad plekid eemaldada?

Kui tugevaid plekke ei õnnestu esimesel pesukorral eemaldada, on soovitatav neid enne järgmist pesukorda eeltöödelda ja kasutada seejärel suuremat pesuaine annust.

Samuti võib riideeseme ööseks pesuaine lahusesse likku panna või valida pesumasina leotustsükli. Pesuaine lahuse valmistamiseks lahustage umbes 135 ml (4,5 fl oz) toodet Persil Universal Megaperls® või Persil Color Megaperls® umbes 7,5 l (2 galloni) vees. Üksikasjalikud juhised leiate Persili plekieemaldilt.

Mida saan teha kollaste plekkidega, mis esimese pesukorraga välja ei tule?

Need plekid sisaldavad tihti nt kohvi, tee, puuviljade, maitseainete, kastmete jms pigmente, mida ei ole esimesel pesukorral võimalik täielikult eemaldada. Need sügavad kollased või oranžid plekid jäävad pesemistsükli järel kangale, kui kasutate liiga väikest pesuaine annust.

Võib ka juhtuda, et plekid ei ole pärast pesu enam näha. Plekid võivad õhus oleva hapniku toimel (nt kanga pesukapis hoidmisel) aja jooksul haihtuda. Seda tüüpi plekkide pigmendi eemaldamiseks võite kasutada toodet Persil Universal Megaperls® (raskelt määrdunud pesule mõeldud annus) koos valgendiga, näiteks Sili üldotstarbelise plekieemaldussoolaga, kui see on riideeseme hooldussildist või värvist juhindudes lubatud.

Eriti tumedate või sissekuivanud plekkide eemaldamiseks tuleb tavaliselt panna riideese ööseks likku valgendusainet sisaldavasse vahtu. Üksikasjalikud juhised leiate Persili plekieemaldilt.

Rohkem nõuandeid? Tutvuge Persili plekieemaldusnõuannetega siin!

Pesul olevad punase veini plekid tekitavad probleeme? Kas soovite eemaldada kangekaelseid rasvaplekke? Või vajate abi raskestieemaldatavatest vereplekkidest vabanemiseks?

Persili plekieemaldusnõuannete rakendus annab teile juhiseid igasuguste plekkide eemaldamiseks erinevatelt kangastelt ja materjalidelt.

Tundlik nahk

Mis on tundliku naha puhul pesuaine valimisel oluline?

Tundlikule nahale mõeldud pesuaine puhul on oluline veenduda, et pesuaine oleks võimalikult nahasõbralik. Seepärast on Euroopa Allergiauuringute Keskus (ECARF) toodet Persil Sensitive naha- ja allergiasõbralikkust silmas pidades proovinud ja testinud. Meie geel, megapärlid ja kapslid sisaldavad spetsiaalselt välja töötatud naha- ja allergiasõbralike lõhnaaineid ega sisalda värvaineid.

Kas tundlikule nahale mõeldud tootevalikuga on võimalik saavutada valge pesemistulemus?

Jah, isegi nahasõbralikud pesuained, nagu Persil Sensitive Megaperls®, tagavad puhta valge pesu.

Kas allergikud võivad kasutada ainult lõhnastamata pesuaineid?

Ei, paljud allergikud saavad kasutada ka lõhnastatud pesuaineid, mis ei pruugi nahaallergiaga inimesi ärritada. Allergikud, kellele sellised pesuained on vastuvõetamatud, peaksid valima lõhnaaineid mittesisaldavad tooted.

Lisaks on kooskõlas ELi direktiividega teatud sagedasti allergiaga seostatud lõhnaained pesuaine tagaküljel oleval sildil välja toodud. See aitab inimestel, kes on nimetatud ainete suhtes allergilised, sobiva toote leida.

Kas allergikud saavad kasutada ainult säilitusaineid mittesisaldavaid pesuaineid?

See ei ole nii. Selgitame lühidalt, miks meie vedel pesuaine sisaldab säilitusaineid. Kuna tahked pesuained ja puhastustooted nagu Persil Sensitive Megaperls ei tohi oma keemilise koostise tõttu ühtegi säilitusainet sisaldada, võib vedelasse pesuainesse või puhastusvahendisse selle stabiilsuse tagamiseks olla vaja säilitusainet lisada.  Seepärast lisame tootesse Persil Sensitive Gel säilitusaineid, et kaitsta toodet ja seeläbi ka tarbijat mikroorganismide nagu bakterite, pärmseene ja hallitusseene eest.

Euroopa Allergiauuringute Keskus (ECARF) on tunnistatud toote Persil Sensitive allergiasõbralikuks pesuaineks. ECARFi tempel viitab ainult väga väikesele säilitusaine metüülisotiasolinooni kogusele, mis jääb alla soovimatuid reaktsioone põhjustava annuse läveväärtuse. Lisateavet lugege ECARFi veebisaidilt. Lisaks on ECARF teinud kaitseid, mis aitavad tagada, et pesumasinaga pesemisel loputatakse säilitusained pesust korralikult välja. Selle katse ajal pandi pesumasina trumlisse tavakogus pesu ja kasutati soovitatud pesuaine annust:

http://www.ecarf.org/aktuelles/presse-und-information/news/details.html?tx_ttnews%5Btt_news%5D=2078&cHash=8086476945cc0dea8240e2630c3b8151

Seega ei saa pestud pesu allergilisi reaktsioone põhjustada.

ELi direktiivide nõuete kohaselt on mõlemad tootes Persil Sensitive Gel kasutatud säilitusained toote tagaküljel oleval sildil välja toodud. Nimetatud säilitusained peavad olema välja toodud, olenemata nende kontsentratsioonist tootes. See aitab inimestel, kes on nimetatud ainete suhtes allergilised, sobiva toote leida.

Kas toodet Persil Sensitive kasutades tuleb katlakivi kogunemise vältimiseks veel midagi kasutada?

Ei, sarnaselt kõikide Persili toodetega sisaldab ka Persil Sensitive juba katlakivivastast ainet, mis toimib nii pehme kui ka kareda vee puhul.

Kas toodet Persil Sensitive kasutades on võimalik pesta madalal temperatuuril ja säästa elektrit?

Jah, toode Persil Sensitive toimib juba temperatuuril 20 ºC.

Kas allergikud peaksid kasutama pesuainet väiksemas annuses kui toote Persil Sensitive pakendil soovitatud?

Ei, toodet Persil Sensitive tuleb alati annustada olenevalt vee karedusest ja pesu määrdumise tasemest.

Kas tootega Persil Sensitive võib pesta ka värvilist pesu?

Värvilise pesu puhul soovitame kasutada toodet Persil Sensitive Gel.

Kas toodet Persil Sensitive saab osta ainult üksikutest müügipunktidest?

Ei, Persil Sensitive on müügil mitmetes müügipunktides, nt toidukauplustes, apteekides ja supermarketites.

Millist pesuainet peaksid kasutama tundliku nahaga, allergiat või neurodermatiiti põdevad inimesed?

See on iga inimese puhul erinev ja sellele küsimusele ei ole võimalik üheselt vastata. Tarbijad saavad tootepakendi tagaküljel olevalt sildilt lugeda teavet toote koostisosade kohta, nt selle kohta, milliseid lõhnaaineid või säilitusaineid pesuaine sisaldab. See aitab inimestel, kes on nimetatud ainete suhtes allergilised, sobiva toote leida.

Euroopa Allergiauuringute Keskus (ECARF) on toote Persil Sensitive naha- ja allergiasõbralikkust proovinud ja testinud. Nii meie geel kui ka megapärlid sisaldavad spetsiaalselt välja töötatud naha- ja allergiasõbralike lõhnaaineid ega sisalda värvaineid.

Kuidas pesta imiku- või lasteriideid?

Sorteerige pesu, eraldades valge ja tumeda pesu. Peske valget pesu eraldi Peske pesu kuuma/külma vee pesutsükliga, kasutades toodet Persil Sensitive Megaperls® või Persil Sensitive Gel. Pesuaine annuse määramisel lähtuge pesu määrdumise tasemest.

Millist tüüpi pesu jaoks sobivad erinevad Persil Sensitive’i tooted?

Persil Sensitive Megaperls®-i tooted sobivad valge ja värvikindla pesu pesemiseks ning Persil Sensitive Gel on mõeldud spetsiaalselt mitte-värvkindla ja õrna pesu puhul kasutamiseks.

Millised materjalid sobivad tundlikule nahale?

Riideesemed, mis puutuvad tundliku nahaga kokku, peavad olema valmistatud puhtast töötlemata puuvillast või siidist, mida on võimalikult vähe värviga töödeldud. Vill ja sünteetiline kiud võivad nahka ärritada ning seetõttu neid ei soovitata.

Kas imikuriideid tuleb enne esmakordset kandmist pesta?

Jah, imikuriideid tuleks enne esmakordset kandmist kõrgeima lubatud temperatuuriga pesta, et eemaldada kangast kõik seal sisalduda võivad kemikaalid ja kahjulikud ained.

Kas imikuriideid tuleb pesta eraldi?

Ei, imikuriided võib lisada tavapesule ja neid võib pesta sildil märgitud kõrgeima soovitusliku temperatuuriga.

Mida peaksin tegema eriti tugevate puu- ja köögiviljade (nt porgandi ja spinati) plekkidega?

Kasutage valgete ja värvkindlate imikuriiete pesemiseks toodet Persil Sensitive Megaperls® (valige raskelt määrdunud pesu puhul kasutatav annus olenevalt kohaliku vee karedusest) ja lisage pesuainele 100 ml (3,5 fl oz) Sili üldotstarbelist plekieemaldussoola. Kasutage värviliste imikuriiete pesemiseks toodet Persil Sensitive Gel. Eeltöödelge plekke Sili üldotstarbelise plekieemaldusgeeliga (laske max 10 minutit toimida) ja seejärel lisage 90 ml (3 fl oz) pesuainele. Valige alati kõrgeim võimalik pesemistemperatuur.

Kas imikuriiete pesemisel võib lisada pesupehmendajat?

Jah. Pesupehmendajad muudavad kanga pinna siledamaks, muutes riide pehmemaks ja aidates vältida nahaärritust. Tundlikule nahale mõeldud pesupehmendajad, näiteks Silan Skin Sensitive, sobivad eriti hästi imikutele ja allergikutele.

Kust saan vaadata Persil Sensitive’i toodete koostisosi?

Kas pesu peale jäävad pesuaine jäägid, mis võivad põhjustada allergilisi reaktsioone?

Sellele küsimusele vastamiseks sooviksime pöörata teie tähelepanu avalikule teabeallikale – Saksa veebisaidile „Forum Waschen“. Tegemist on kohalike asutuste, valitsuse ministeeriumite, uuringuasutuste, ametiühingute, pesuainete ja puhastustoodete tootjate ning kodumasinate tootjate, kirikute, keskkonnaorganisatsioonide, ülikoolide ja tarbijaühingute spetsialistide toetatud algatusega. Saksakeelses brošüüris „Wäschepflege im Allergikerhaushalt“ (Pesupesemine allergiku kodus), mille saate alla laadida lingilt
http://forum-waschen.de/tl_files/content/pdf-waschen-abwaschen-reinigen/WaeschepflegeAllergikerhaushalt.pdf, on öeldud järgmist: „Juhiste järgimisel, st pesuaine õige annuse kasutamisel, on tarbija nahaga kokkupuutest põhjustatud nahaärrituste ja allergiliste reaktsioonide esinemisrisk äärmiselt madal. Kui pesta riideid juhiste kohaselt, ei põhjusta riietele jäävad pesuaine jäägid olemasolevate teaduslike tõendite alusel nahaärritust ega allergilisi reaktsioone. Mitmetest uuringutest järeldub, et materjalitalumatuse korral põhjustasid nahaärritust teised asjaolud, näiteks kanga pinna koostis, pinna töötlemine või veekindlaks muutmine.“

Uued GHSi ohusümbolid Persili toodetel

Mida tähendavad Henkeli Persili toodetel olevad uued GHSi ohupiktogrammid?

Lisateavet ühtse ülemaailmse kemikaalide klassifitseerimise ja märgistamise süsteemi (Global Harmonized Systems, GHS) ohusümbolite või Henkeli toodetud Persili toodetel olevate piktogrammide kohta leiate aadressilt http://ghs-hinweise.henkel-waschmittel.de/