Küpsised

Meie veebisaidi kasutamise hõlbustamiseks kasutame küpsiseid. Küpsised on meie veebisaidi kasutamiseks vajalikud väiksed andmeüksused, mille brauser ajutiselt teie arvuti kõvakettale salvestab. Küpsised ei sisalda teie kohta mingeid isikuandmeid ja neid ei saa kasutada ühegi kasutaja identifitseerimiseks. Küpsis sisaldab sageli kordumatut identifikaatorit, mis on anonüümne (juhuslik) number ja mis salvestatakse teie seadmesse. Mõned neist aeguvad veebisessiooni lõpus; teised jäävad teie arvutisse pikemaks ajaks.

Küpsiste tüübid

Esmased küpsised
Esmased küpsised luuakse külastatava lehekülje poolt ja neid saab lugeda vaid see sama lehekülg.

Muude osapoolte küpsised

Muude osapoolte küpsised tekitatakse teiste organisatsioonide poolt, mida mitmesuguste teenuste jaoks kasutame. Näiteks kasutame väliseid analüüsiteenuseid ja need teenusepakkujad tekitavad meie nimel küpsiseid, et anda teada, mis on populaarne ja mis mitte. Veebisait, mida külastate, võib sisaldada ka näiteks YouTube’ist manustatud sisu ja sellised saidid võivad tekitada oma küpsiseid.

Miks peaksin küpsised lubama
Küpsistes sisalduvaid andmeid kasutatakse teie jaoks teenuste täiustamiseks, näiteks:

  • selleks, et teenus teie seadme ära tunneks ja te ei peaks esitama samu andmeid ühe toimingu jooksul mitu korda, nt veebivormi või veebiuuringu täitmisel;
  • tooteotsingu toetamiseks
  • selleks, et videopleier korralikult toimiks
  • mõõtmiseks, kui palju inimesi teenust kasutab, et muuta need lihtsamini kasutatavaks ja et nende kiiruse tagamiseks oleks piisavalt ruumi; anonüümsete andmete analüüsimiseks, mis aitavad meil mõista, kuidas inimesed meie võrguteenuste erinevate aspektidega suhtlevad, et saaksime neid paremaks muuta

Mis saab, kui ma küpsiseid ei luba
Kui otsustate küpsiseid mitte lubada, võib see takistada teatud veebisaidi osade korrektset toimimist. See piirab teie toiminguid meie saidil.

  • Toodete otsing
  • Videote vaatamine
  • Lehe linkimine ja jagamine suhtlusvõrgustikes