Korduma kippuvad küsimused

Soovitusi pesemiseks

 1. Õige doseerimine: Mida rohkem, seda parem?

  Õige doseerimise korral võid oma pesuga imet teha. Liiga suured pesupulbrikogused ei tähenda veel suuremat efektiivsust, liiga väikesed kogused seevastu ei anna soovitud plekieemaldustulemusi. Iga Persili pakiga on kaasas konkreetsed doseerimissoovitused.Pea meeles, et pesupulbri õigeks doseerimiseks tuleb arvesse võtta kolme tegurit:

  • pesu kogus
  • määrdumise aste
  • vee karedusMilline pesupulbrikogus on siis parim?Kasuta sulle kõige paremini sobiva pesupulbrikoguse leidmiseks meie doseerimiskalkulaatorit.
 2. Tugevad plekid?

  Persil on loodud mustusega toimetulemiseks. Mõistagi on ka selliseid plekke, millest vabanemine võib tavalisest keerukamaks osutuda. Samas ei tohiks see suuremaks probleemiks osutuda, kui te rakendate Persili plekieemaldussoovituste loetelus pakutavaid tehnikaid ja soovitusi.

 3. Eelpesuga või ilma?

  Persil lahustub kiiresti ja täielikult, tungides otse kangakidudesse ning eemaldades mustuse ilma eelpesuta ka 30-kraadise temperatuuri korral. Tänu oma täiustatud plekieemaldustehnoloogiale ei pese miski paremini kui Persil. Eelpesu on vajalik üksnes siis, kui pesete väga määrdunud rõivaid, nt tööriided, välitingimustes kantavad spordiriided, aia- või põllutöödeks kasutatavad riided või tugevalt määrdunud ja plekilised esemed. Persili plekieemaldussoovituste loetelus pakutavaid tehnikaid ja soovitusi järgides leiate lahendused kõigile probleemidele ja tulete toime ka kõige visamate plekkidega

 4. Pesupulber või pesugeel?

  Kokkuvõttes võib öelda, et pesuvahendi valik sõltub eeskätt isiklikest eelistustest.Mõlemad vahendid pakuvad häid pesemistulemusi, kuid mõlemal on ka üksnes konkreetsele variandile iseloomulikke eeliseid:

  • Pulber on traditsiooniline lemmikvahend maksimaalselt heade pesemistulemuste saamiseks.

  • Vedelikud/geelid on seevastu kergesti lahustuvad ning neid soovitatakse kasutada käsitsipesuks ning lühikeste pesemistsüklite korral, aga ka raskete plekkide pesemiseelseks töötlemiseks.

 5. Kas mul on vaja ka spetsiaalset veepehmendajat?

  Juhul, kui järgid doseerimissoovitusi, siis ei ole veepehmendajate täiendav kasutamine vajalik, kuna kõik Persili pesuained sisaldavad veepehmendajat, mis hoolitseb ka sinu pesumasina eest.

 6. Miks on vaja kasutada pesupehmendajat?

  Lisada makrofotod kortsunud ja siledatest kangakiududest.Pildid kajastavad erinevusi pesupehmendajat kasutades ja ilma pesupehmendajata pestud kangaste välimuses ja struktuuris.

  • Kangakiud jäävad pesupehmendaja kasutamise pesemise korral siledaks ning riided tunduvad naha vastas pehmematena.

  • Pesupehmendaja kasutamine pesu pesemisel aitab vähendada ka tööaega. Pehmemaid kangakiudusid on lihtsam triikida.

  • Pesupehmendaja aitab pikemat aega säilitada rõivaste uut välimust. Ilma pesupehmendajata pestud kangaste kiud võivad keerdu ja sassi minna, mille tagajärjel materjalid kiiremini kuluvad ja rebenevad.Persil soovitab kasutada pesuloputusvahendit Silan.

 7. Milline oleks esimene valik lasteriiete pesemiseks?

  Põhimõtteliselt sobivad kõik meie tooteid lastepesu pesemiseks, kuid eeskätt soovitame kasutada Persil Sensitive Expert sarja kuuluvaid tooteid, mille koostis on dermatoloogiliselt testitud ja mis sisaldavad vähem intensiivseid lõhnaaineid.Toode on välja töötatud spetsiaalselt tundliku naha vajadusi silmas pidades – sellega on arvestatud nii kontsentratsiooni kui ka koostisainete valikul. Isegi lõhna väljatöötamisel olid kaasatud professionaalsed allergiaspetsialistid.

 8. Mis sobib kõige paremini tundlikule nahale?

  Tundlik nahk eeldab kõrgete standardite järgimist; neid on arvestatud kõigi meie pesuainete väljatöötamisel. Kõiki koostisaineid on dermatoloogiliselt testitud. Esimene valik peaks olema Persil Sensitive Expert tootesari. Persil Sensitive Expert sarja koostist on dermatoloogiliselt testitud; see ei sisalda värvaineid; see on nahasõbralik; allergiat mittetekitava lõhna väljatöötamisel ja testimisel osalesid astmaeksperdid, kellega tehti tihedat koostööd. Saadaval nii pulbri kui geelina.

 9. Mis sobib kõige paremini villaste kangaste ja õrnade esemete pesemiseks?

  Õrnade kangaste puhul on vajalik õrn lähenemine. Villaste ja õrnade kangaste pesemiseks soovitame kasutada Perwolli, kuna see sisaldab pehmetoimelisi komponente ning on sinu õrnade villaste ja muude kangaste vastu äärmiselt õrn.

 10. „Pärast tööd“: pesemisele järgnevad toimingud

  Võtke pesu kohe pärast pesemist masinast välja ja pange kuivama, et vältida nii niiskusest tingitud ebameeldiva lõhna kui ka kortsude tekkimist. Selle nõude järgimine muudab ka triikimisprotsessi lühemaks ja lihtsamaks.

 11. Kas ma vajan pesupehmendajat?

  Lisada makrofotod kortsunud ja siledatest kangakiududest.
  Pildid kajastavad erinevusi pesupehmendajat kasutades ja ilma pesupehmendajata pestud kangaste välimuses ja struktuuris.

  • Kangakiud jäävad pesupehmendaja kasutamise pesemise korral siledaks ning riided tunduvad naha vastas pehmematena.
  • Pesupehmendaja kasutamine pesu pesemisel aitab vähendada ka tööaega. Pehmemaid kangakiudusid on lihtsam triikida.
  • Pesupehmendaja aitab pikemat aega säilitada rõivaste uut välimust. Ilma pesupehmendajata pestud kangaste kiud võivad keerdu ja sassi minna, mille tagajärjel materjalid kiiremini kuluvad ja rebenevad.

  Persil soovitab kasutada pesuloputusvahendit Silan.

 12. Näpunäiteid kuivatamiseks & pesemiseks

  Suurem osa inimestest ei ole triikimisest eriti vaimustatud...

  Järgnevalt anname mõned näpunäited selle tüütu töö hõlbustamiseks:

  • Pesupehmendaja kasutamine pesutsükli lõpploputusfaasis muudab triikimise lihtsamaks.
  • Paljusid rõivaid on võimalik nöörilt võtmise järel, ilma triikimata kokku voltida ja kappi panna või riidepuule riputada.
  • Kontrolli rõivastel olevaid hooldusetikette & järgi juhiseid.
  • Triikimistemperatuuri ühekordseks muutmiseks sorteeri enne triikimist puuvillased ja sünteetilised rõivad.
  • Triikraua temperatuurimäärangu muutmise järel tuleb enne soovitud temperatuuri saavutamist veidi oodata.
  • Jälgi triikraua indikaatorlampi - see annab soovitud temperatuuri saavutamisest teada.
  • Kuumuse alandamisel oota enne triikimise jätkamist, kuni indikaatorlamp on süttinud ja seejärel kustunud.
 13. Erinevad kangad - erinevad vajadused: kangajuhend

  Erinevad kangad vajavad nii enne pesemist, pesemise ajal kui ka pärast pesemist erinevat lähenemist. Nt puuvillase palloni hooldusnõuded erinevad oluliselt siidpluusi pesemis- ja hooldustingimustest.

  Meie kangajuhend selgitab sulle, milline pesuvahend konkreetse tekstiilmaterjaliga kõige paremini sobib. Lihtsalt vali kangas välja ja leia sellega sobivad hooldusjuhised.

  Järgmine lõik on tõlgitud CR Persili koduleheküljelt.

  Kangad, mida võib keeta (nt puuvillane, linane, ramjee, erinevad segakiududest kangad):

  • Persili pesupulber
  • Persili pesugeel

  Kangad, mida ei või keeta (nt puuvillane, linane, ramjee, erinevad segakiududest kangad):

  • Persili pesupulber
  • Persili pesugeel

  Ühevärvilised ja värvilised kangad, mida ei või keeta (nt puuvillane, linane, ramjee, erinevad segakiududest kangad):

  • Persili pesupulber
  • Persili pesugeel

  Üksnes värvilisele pesule mõeldud pesutsükkel.

  Puuvillased ja segakiust kangad (hõlpsasti hooldavad, triikimist mittevajavad materjalid, nt Diolen® või Trevira® koos puuvillaga)

  • Persili pesupulber
  • Persili pesugeel

  Kunstsiid, Cupro, Lyocellkiud (nt Enka® viskoos või Tencell®)

  Maksimaalne pesukogus 1,5 kg, õrnpesuprogramm; aseta rõivad pärast pesemist plastikust riidepuule ja riputa koos sellega kuivama

  • Persili pesupulber
  • Persili pesugeel

  Elastikmaterjalist & polüamiidkangast rõivad (nt korsetid, aluspesu, sukkpüksid)

  Sorteerige pesu vastavalt värvidele. Maksimaalne pesukogus 2 kg; kasutada õrnpesuprogrammi.

  • Persili pesupulber
  • Persili pesugeel

  Puuvillased ja puuvilla-polüestrisegused kangad

  • Persili pesupulber
  • Persili pesugeel

  Siid & villased materjalid

  • Perwoll Wool&Silk

  Masinpesukindlad villased materjalid

  • Perwoll Wool&Silk

   

   

   

 14. Värviliste materjalide hooldusnõuete- ja etikettide kontrollimine

  Mõned värvilised materjalid on tundlikud valgetelt ja värvi mitteandvatelt kangastelt plekkide tõhusaks eemaldamiseks kasutatavate, hapnikku sisaldavate pleegitusainete/perboraatide suhtes.

  Selleks, et vältida värvi andmist ning teiste rõivaste rikkumist, kontrollige enne pesemist alati hooldusetikette. Kui te pole kindel, kas materjal annab värvi või mitte (reeglina on värvi andvate rõivaste hooldusetiketil märge "Mitte kasutada pleegitusaineid"), tehke enne uute riiete pesemist tavalise pesutsükliga värvikindlustest.

  1. Tee väike piirkond alumise serva siseküljes või õmbluse juures veega märjaks.
  2. Triigi märjaks tehtud kohta läbi valge paberi või paberkäteräti.
  3. Juhul, kui paber muutub värviliseks, annab konkreetne rõivas värvi ja seda tuleks pesta teistest riietest eraldi.

  Erksate värvide säilitamiseks soovitame kasutada Persil Color Expert pesupulbrit või pesugeeli.

 15. Sorteeri – läbimõeldud sorteerimine & pesumasina täitmine
  • Ära sega omavahel üksnes kergelt ja tugevasti määrdunud rõivaid, kuna viimased vajavad pisut suuremat pesuainekogust ja pesemistemperatuuri, samas on kergelt määrdunud pesu võimalik pesta madalamatel temperatuuridel.
  • Pese mustad riided puhtaks nii kiiresti kui võimalik. Plekkide eemaldamise hõlbustamiseks ära jäta musta pesu pikalt seisma.
  • Järgi värvide, kangakiu ja temperatuuri alusel sorteerimist puudutavaid hooldusjuhiseid.
  • Pese heledaid ja tumedaid/värvilisi rõivaid eraldi; lisaks vali koospesemiseks välja esemed, mis sobivad omavahel nii värvide kui ka pesemistemperatuurile kehtestatud nõuete poolest.

  Uued rõivaesemed võivad teistele pesus värvi anda. Juhul, kui sa ei ole kindel materjali värvikindluses, pese seda eraldi, maksimaalselt 40° C juures.

  Väldi pesumasina üle- ja alakoormamist! Vali konkreetse pesemistsükliga sobiv pesukogus (lisainfot leiad pesumasina kasutusjuhendist).

  Probleemide vältimiseks vali võimalikult madal temperatuur ja kõige õrnem pesemisprogramm.

 16. Miks ma peaksin valima 20°?

  Vali MADALAM temperatuur PUHTA ja JÄTKUSUUTLIKU tuleviku nimel, ja see MEELDIB ka su rahakotile. Veelgi enam, toime on sama tõhus kui kõrgema temperatuuri puhul ja ei kahjusta su riideid.

  Säästetud energiakulu: 9,00€ / aastas* ~ 166kWh / aastas
  * 200 pesukorda /aastas 20° juures 40° asemel (põhineb AT energiahindadel)

  Parem sinu riietele!

  Madalamatel temperatuuridel säilivad värvid kauem kirkatena ja ka riidekiud püsivad kauem vormis. Su riided püsivad noorena!

  Väiksem energiavajadus!

  Madalamate temperatuuride puhul säästad raha ja teed midagi head keskkonnale.

  Kiire toime - kiire tulemus!

  Uus Persil Expert töötab täisvõimsusel juba 20° juures! Lühemate pesutsüklite kasutamine lühendab ka kodutööde aega.

Duo-Caps

 1. Mis on Persili duokapslid?

  Persili duokapslid on uudse kasutusvormiga jõuline vedel pesupesemisvahend. Kaks 100% vees lahustuvast kilest koosnevat kambrit sisaldavad segusid, mis annavad täiusliku pesutulemuse: suuremas kambris on kõrgetasemelise toimega segu, mis teeb pesu kirkaks, ja väiksemas kambris on aktiivne plekieemaldusvahend. Mõlemas kambris olevad geelid on topeltkontsentreeritud* ja neid eraldab vees lahustuv membraan. Sel moel segunevad kirgastav vahend ja aktiivne plekieemaldaja teineteisega alles siis, kui duokapsel puutub pesumasinas kokku veega. Eeldoseeritud duokapsleid on eriliselt lihtne käsitseda, kuna need asetatakse otse trumlisse. Persili duokapslid vallandavad oma optimaalse pesemisjõu isegi madalatel temperatuuridel – tavapärase kvaliteediga, mida tarbijad Persililt ootavad.
  * võrreldes klassikaliste vedelate pesuvahenditega

 2. Kuidas on õige Persili duokapsleid kasutada?

  Optimaalse pesemistoime saavutamiseks pange palun duokapslid otse tühja pesumasina trumlisse ning asetage oma pesulaar duokapslite peale. Vees lahustuv kile lahustub trumli põhjas kõige kiiremini, kuna duokapslid puutuvad kokku veega vaid mõni minut pärast pesemisprogrammi algust.

 3. Miks ei panda Persili duokapsleid pesulaari otsa? Miks on oluline asetada Persili duokapsel trumlisse enne pesu sissepanekut?

  Kui duokapslid asetatakse trumli põhja enne pesu sissepanekut, siis puutub vees lahustuv kile veega kokku niipea, kui pesemisprogramm käivitub ja vesi trumlisse uhatakse. Selle tulemusel lahustub kile juba mõne minuti pärast ja Persili duokapslid saavad anda välja oma optimaalse pesemisjõu. Sarnaselt vannipärlitega lahustub kile suure veehulgaga kokku puutudes pesemistsükli jooksul täielikult.

 4. Kas ma võin kasutada Persili duokapsleid koos kanga viimistlemise vahendiga või mõne muu lisandiga, nagu näiteks plekieemaldaja?

  Jah. Eel- ja järeltöötluse vahenditega ühendamise mõttes ei erine Persili duokapslid Persili teistest toodetest või nende kasutusvormidest.

 5. Mida on täpselt mõeldud fraasiga „tugevalt kontsentreeritud koostis"?

  Klassikaliste vedeliku kujul pesuvahenditega võrreldes on koostis kaks korda kontsentreeritum, kuna see on seotud aktiivsete puhastavate ainete sisaldusega. Selle tulemusel võib pesuvahendi annust ühe pesukorra kohta vähendada rohkem kui 50 protsenti, kuni koguseni 33 ml, võrreldes klassikalise vedela pesuvahendi annusega (73 ml).

 6. Milliseid eeliseid pakuvad Persili duokapslid olemasoleva tootevalikuga võrreldes?

  Persili duokapsleid iseloomustab see, et neid on väga hõlbus kasutada. Eeldoseeritud vorm pakub ideaalse lahenduse tarbijatele, kes soovivad pesu puhtaks saada kõige lihtsamal viisil, saavutades samas ikka täiusliku pesemistulemuse.

 7. Mida konkreetselt sisaldab Persili duokapsli kumbki kamber?

  Persili duokapslid (tavalised):
  Suurem kamber vedela rohelise pesuvahendiga sisaldab kõrgetasemelise toimega kirgastavat vahendit, mis eemaldab isegi väiksed sadestused, nagu katlakivi osakesed ja mustus, ja seda tehes hoolitseb selle eest, et pesu on taas särav. Selle kambri koostisele on iseloomulikud tugeva kontsentratsiooniga pindaktiivsed ained, spetsiaalsed ensüümid ja valevuse tugevdaja. Tugevalt kontsentreeritud pindaktiivsed ained ja erinevad ensüümid eemaldavad ka tõrksad plekid.
   
  Persili duokapslid värvilise pesu jaoks:
  Suurem kamber vedela sinise pesuvahendiga sisaldab kõrgetasemelise toimega kirgastavat vahendit, mis eemaldab isegi väiksed sadestused, nagu katlakivi osakesed ja mustuse, ja seda tehes hoolitseb selle eest, et värvid on taas kirkad. Selle kambri koostist iseloomustavad tugeva kontsentratsiooniga pindaktiivsed ained, spetsiaalsed ensüümid ja niinimetatud värvi ülekandumise takistaja. Väiksem kamber sisaldab tumesinist tugevatoimelist plekieemaldajat. Tugevalt kontsentreeritud pindaktiivsed ained ja erinevad ensüümid eemaldavad ka tõrksad plekid.

  Persil Expert Duo-Caps Freshness by Silan Color:
  Sinise vedela pesuainega suurem kapsel sisaldab kõrgetasemelist sära andvat koostisosa, mis eemaldab isegi väiksed sadestused, nagu katlakivi ja mustuse osakesed, ja hoolitseb niimoodi värvide kirkuse eest. Selle kambri koostist iseloomustavad kõrge kontsentratsiooniga pindaktiivsed ained, erilised ensüümid ja nn värvi ülekandumise tõkestajad. Väiksemas kambris on tumesinine võimas plekieemaldi ja Silani kauakestva värskuse andja Extra Freshness. Kõrge kontsentratsiooniga pindaktiivsed ained ja erinevad ensüümid eemaldavad ka tõrksad plekid.

 8. Mis on kahekambrilise kapsli eelis?

  Mõlemas kambris olev geel on topeltkontsentreeritud* ja neid eraldab vees lahustuv kile. Sel moel segunevad kirgastav vahend ja aktiivne plekieemaldaja teineteisega alles siis, kui duokapslid puutuvad pesumasinas kokku veega. Sellised koostisained nagu ensüümid jäävad kaitstuks ja eriti stabiilseks senikaua, kuni kile lahustub, ja võivad seetõttu väga heal tasemel oma panuse anda.
  * võrreldes klassikaliste vedelate pesuvahenditega

 9. Mis juhtub siis, kui ma panen Persili duokapslid pesuaine sahtlisse?

  Isegi pesuvahendi sahtlis lahustub kile sisseuhatava veega kokku puutudes, võimaldades tugevalt kontsentreeritud koostisel jõuda trumlis oleva pesu sisse. Siiski võib juhtuda, et pesuvahendi sahtlis kile täielikult ei lahustu ja seetõttu võib jääda maha jääkaineid.

 10. Kas tugevalt määrdunud pesu puhul on vaja kasutada kaht Persili duokapslit?

  Kui pesu on tugevalt määrdunud ja/või masinas olev pesukogus ületab 4,5 kg, siis tuleks panna trumlisse kaks duokapslit. Teavet õige doseerimise kohta võib leida ka toote pakendi tagumiselt küljelt.

 11. Kas Persili duokapslid sobivad ka käsitsipesuks?

  Ei, Persili duokapslid on mõeldud ainult masinpesuks. Iga kapsel on spetsiaalselt eeldoseeritud ühe pesutsükli jaoks (pesukogus kuni 4,5 kg).

 12. Kas Persili duokapsleid võib kasutada kõikide pesuprogrammidega, st ka lühikeste ja kiirete tsüklite puhul?

  Persili duokapsleid võib kasutada lühikeste ja kiirete tsüklite puhul, mis kestavad 30 minutit või enam.

 13. Kas kile lahustub täielikult, seda isegi madalatel temperatuuridel (20 °C juures, nagu pakendil on väidetud)?

  Kile lahustub täielikult juba mõne minuti pärast, isegi nii madalatel temperatuuridel kui 20 °C.

 14. Kas Persili duokapslite koostis on sama tugevatoimeline kui Persili klassikalisel geelil?

  Persili duokapslite ja Persili geeli koostised on toimimise taseme poolest võrreldavad. Persili duokapslite uus kahekambritehnoloogia võimaldab täiendavalt optimeerida eeldoseeritud vedela pesuvahendi koostist: kaks erinevat vedelat pesuvahendit on eraldatud vees lahustuva membraaniga. Sel moel segunevad kirgastav vahend ja aktiivne plekieemaldaja teineteisega alles siis, kui duokapslid puutuvad pesumasinas kokku veega. Sellised koostisained nagu ensüümid jäävad kaitstuks ja eriti stabiilseks senikaua, kuni see membraan lahustub, ja võivad seetõttu väga heal tasemel oma panuse anda.

 15. Kas ma võin olla kindel, et Persili duokapslid ei lahustu ootamatult siis, kui ma neid märgade kätega puudutan? Kui nad tõepoolest lahustuvad, kas ma pean siis arsti poole pöörduma?

  Teie käed peavad olema alati kuivad, kui te Persili duokapsleid puudutate ja trumlisse asetate. Vastasel korral on võimalik toote lekkimine. Kui toode puutub kokku nahaga, siis tuleb nahka – nagu on kirjeldatud pakendil toodud ohutusjuhistes – viivitamatult pesta ohtra veega. Tavaliselt ei ole arsti poole pöördumine vajalik.

 16. Kas kogu toode on biolagunev?

  Persili duokapslite koostis vastab lagunemise poolest kõikidele ELi pesuvahendite määruse nõuetele.