Persil Persil-Premium Persil DISCS

Levinuimad imikute nahaprobleemid

Levinuimad imikute nahaprobleemid

Imikute nahk on õhuke, õrn ja noor, mille tõttu ärritub see palju kiiremini ja põhjustab lööbeid, punetust, kuivamist. See võib olla väga ebameeldiv ja lapsele isegi valus. Siin on loetelu levinuimatest imikute nahaprobleemidest.

Atoopiline dermatiit on pärilik ja selle tundemärgid võivad ilmuda juba kolmekuuselt, tavaliselt näol, vahel põlvedel ja küünarnukkidel. Nahk muutub punakaks, kuivaks, sügelevaks ja ketendavaks. Teatud ained, nagu seep, vill, toiduallergeenid või õietolm võivad olukorda halvendada ja ekseemi ravimiseks on tarvis sobilikke ravimeid.

Seborröa on tavaliselt peanahal (seda nimetatakse ka beebikõõmaks), tõsisematel puhkudel ka kaela, kaenlaaugu või mähkmete ümbruses esinev lööve. See on levinuim alla kuue kuu vanuste imikute seas ja ilmneb tiheda, kollase või ketendava laiguna. See võib olla ebameeldiv, kuid sügelust tavaliselt ei esine.

Intertrigo on põhiliselt imiku nahavoltide vahel, eriti mähkme piirkonnas esinev lööve. See on levinuim alla kuue kuu vanuste priskemate imikute seas. See on punane, intensiivne lööve, mis on nahavoltide vahel hullemas konditsioonis. Teie imik ei pruugi seda märgatagi, kuid samas võib see põhjustada valu, olenevalt naha hõõrumisest nakatunud kohas.

Higilööve (miliaaria) esineb näol, kaelal, seljal ja tagumikul, ilmnedes väikeste punaste täpikestena.

Kontaktdermatiit on naha reaktsioon millelegi, millega on imik kokku puutunud.