Persil Persil-Premium Persil DISCS

Kas minu tooted võivad põhjustada nahaärritust?

Kas minu tooted võivad põhjustada nahaärritust?

Sinu naha pH pole neutraalne. Keemias võimaldab pH määrata lahuste happelisust ja aluselisust. Mida madalam on pH, seda happelisem on keskkond. Neutraalne pH võrdub 7-ga, naha pH on aga kergelt happeline (normaaltingimustel u 5,5). Tavalised seebid põhinevad tihti naatriumi rasvhappesooladel ja on kõrgema, aluselisema pH-ga, mis võib tõsta naha pH taset, seda ärritada ja muuta tundlikumaks. See kehtib ka pesuvahendite kokkupuutel nahaga, kuna nende põhikomponentideks on pindaktiivsed ained.

Pesuvahendi jäägid

Olgugi et te neid ei näe, võivad pesule jääda pesuvahendi jäägid, näiteks ebapiisava loputuse tõttu. Selliste jääkide vastased allergiad ei ole eriti levinud, kuid neid ei saa välistada. Sellepärast soovitatakse riideid enne esimest kandmist pesta.

Millised on naha reaktsiooni sümptomid pesuvahenditele?

Lokaalne põletik: nahk hakkab punetama, muutub kuivaks, võib tekkida pinguldav või kipitustunne. Just pesu käsitsi pesemine võib tundlikuma nahaga inimestel põhjustada nahaärritust.

Mida teha, kui kahtlustate, et pesuvahend põhjustab ärritust?

Esimese asjana peaksite oma pesupesemisvahendi välja vahetama sellise toote vastu, mis sobib tundlikule nahale. Kui ärritus kaob, on probleem lahendatud. Siiski ei saa nahaärritust alati seostada pesuvahendiga. Kahtluste korral võtke ühendust dermatoloogiga.