Persil Persil-Premium Persil DISCS

Pesupesemis­vahendid: keerulisemad kui arvata võid!

Pesupesemisvahendid: keerulisemad kui arvata võid!

Pesupesemisvahendi koostises on mitmeid aineid, sest see peab tagama paljutki: perfektne plekieemaldus erinevatelt kangadelt (lina, vill, sünteetiline materjal...), riide eest hoolitsemine, veekareduse vähendamine, värske lõhna andmine ja samal ajal keskkonna säästmine. Selle tõttu nõuab pesuvahendi tootmine laiaulatuslikku uurimistööd.

Mis on pesuvahendi põhilised koostisained?
Pesuvahendi põhilised koostisained on pindaktiivsed ained, veepehmendajad, sadestumisvastased ained, ensüümid ja valgendajad.

Pindaktiivsetel ainetel on eriline roll,
sest nad aitavad veel kangasse imenduda ja eemaldavad riidesse kogunenud mustuse jääke. Nad toimivad eriti hästi rasva vastu ja moodustavad nende ümber mitselle, takistamaks mustuse taaskinnitumist riietele.

Ensüümid
Ensüümid aitavad eemaldada toiduplekke, näiteks kakao, munakollane jne. Nad lõhuvad pleki molekulid väikesteks osakesteks, pannes nad vees kergemini lahustuma. Ensüüme, mis eemaldavad spetsiifilisi plekke, on mitu erinevat liiki (amülaas, proteaas, lipaas jne).

Valgendajad
Naatriumperkarbonaat on valgendaja, mis oksüdeerib ja eemaldab näiteks kohvi, tee ja mahla plekke.

Veepehmendajad
takistavad lubjasette tekkimist pesul. See on tähtis, kuna vastasel juhul põhjustab kaltsium pesu tuhmumist.

Pesupehmendajat
lisatakse pesu viimase loputuse käigus selle pehmendamiseks ja elektrostaatilisuse vähendamiseks. Paljud tooted sisaldavad riietele ja linadele lõhna lisamiseks lõhnaaineid. Pehmendajad muudavad pesu pehmeks ja seeläbi mugavamaks kandmisel, eriti lastel ja nendel inimestele, kellel on tundlik nahk. Tooteid tuleb siiski hoolikalt valida.