Kuidas saada lahti deodorandiplekkidest?

Deodorant aitab vähendada higi ja higistamisega seotud lõhnu. Mõned deodorandid sisaldavad isegi parfüümi, mis paneb su kaenlaalused hästi lõhnama. Kui aga deodorant puutub kokku särgiga, võib see kergesti pleki jätta. Loe, mida teha, kui nii juhtub.

Kuidas saada lahti deodorandiplekkidest?

Deodorandiplekkide tüübid

Kõigepealt pead tegema kindlaks, millist tüüpi deodorant su riideeseme ära määris. See võis olla su lemmikpulkdeodorant vannitoakapilt. Ent on olemas ka teistsuguseid deodorante, mis vähendavad lõhnu ihul, sõidukites või terves kodus. Nendeks võivad olla Air Wicki tüüpi või pihustatavad õhuvärskendajad või lõhnaimajad. Mõned deodorandid on vedelad, mistõttu need võivad kergemini riietele sattuda.

Deodorandiplekkide eemaldamine: üksikasjalik juhend

 • Vali kanga tüübi ja värvi järgi sobiv Persili pesuaine
 • Eeltöötle plekki
 • Pese riideeset kõrgeimal temperatuuril, mis on vastava kanga puhul lubatud
 • Kontrolli enne riideeseme kuivatamist, kas plekk on kadunud

Pesuaine valimine

Deodorandiplekkide eemaldamiseks riietelt vali nende värvi ja kanga järgi sobivaim Persili pesuaine. Persil Universal ja Persil Power Gel eemaldavad plekid valgetelt riietelt. Persil Color ja Persil Color Gel sobivad värvilise pesu puhul. Perwoll Wool & Silk eemaldab plekid õrnadelt käsitsi pestavatelt materjalidelt ilma neid kahjustamata.

Pleki eeltöötlus

Olgu sul tegemist deodorandiplekiga mustal kleidil, teksajakil või valgel särgil, tuleb esimese asjana sellele kanda Persili pesuainet. Kanna seda plekile; värvilise riideeseme puhul tuleb kindlasti enne kontrollida selle värvikindlust. Lase pesuainel kuni 30 minutit mõjuda ja loputa see siis maha.

Riideeseme pesemine

Pese riideeset kõrgeimal temperatuuril, mis on vastava kanga puhul lubatud. Selle informatsiooni leiad riideeseme hooldussildilt. Kasuta valitud Persili pesuainet tugevalt määrdunud riietele mõeldud koguses.

Pleki kontrollimine

Enne kui asetad riideeseme kuivatisse, kontrolli kindlasti, kas plekk on täielikult eemaldatud. Kui ei ole, eeltöötle ja pese riideeset uuesti.

Kuidas eemaldada deodorandiplekke erilist tüüpi pesult ja kangastelt?

Deodorandiplekkide eemaldamisel särkidelt, rinnahoidjatelt, kleitidelt ja muudelt riideesemetelt toimivad ülalkirjeldatud võtted tavaliselt suurema vaevata ja kiiresti. Kui sul on tegemist riideeseme või kangaga, mida ei saa masinas pesta, pead kasutama teistsugust lähenemist.

Kui plekk on mööblil või vaibal, kanna sellele oma Persili pesuainet, lase sellel paar minutit mõjuda ja loputa siis veega maha. Võib-olla pead seda tegema mitu korda. Võta puhas rätik või käsn ning tupsuta ja eemalda sellega nii palju vedelikku, kui saad. See hoiab ära kopituse ja hallituse tekke niiskel kohal.

Õrnade kangaste puhul, nagu vill, siid ja satiin, pead kasutama toodet Perwoll Wool & Silk. Erinevalt polüestrist ja puuvillast tuleb neid kangaid plekkidest lahtisaamiseks õrnalt käsitsi pesta.

Deodorandiplekkide eemaldamine eri värvi riietelt

Deodorandiplekid torkavad rohkem silma värvilistel riietel, eriti kui riideese on tumedat värvi, näiteks sinine või must. Seda seetõttu, et paljud deodorandid on valget või valkjat värvi. Enamikul juhtudel piisab värvilistelt riietelt deodorandiplekkide eemaldamiseks ülaltoodud sammudest. Kasuta kindlasti toodet Persil Color või Persil Color Gel ja kontrolli kõigepealt kanga värvikindlust.

Kuivanud deodorandiplekkide eemaldamine

Kui sul on riietel kuivanud või vana deodorandiplekk, võib selle eemaldamine näida lootusetu. Selliste vanade plekkide eemaldamine võtab küll rohkem aega, kuid on siiski tehtav. Lihtsalt leota riideeset enne eeltöötlust ja pesemist paar tundi või isegi üleöö jahedas vees.

Deodorandiplekkide eemaldamine looduslike vahenditega

Looduslikud ja kodused plekieemaldid võivad deodorandiplekkide eemaldamisel küll toimida, kuid võivad selle käigus ka riideeseme värvi kahjustada. Ole ettevaatlik, kui kasutad teatud koduseid vahendeid nagu purustatud aspiriin, vesinikperoksiid ja sidrunimahl, eriti värviliste riiete puhul. Persili pesuaine on alati parem valik, kuna see on loodud plekkide eemaldamiseks.

Tänu Persilile võid jätta hüvasti deodorandi põhjustatud piinlike kollaste ja valgete plekkidega.

Veel tooteid

 • Persil Universal Gel

  Persil Universal Gel

 • Persil Color Gel

  Persil Color Gel

Latest articles

 • Kuidas saada lahti punase veini plekkidest?

  Kuidas saada lahti punase veini plekkidest?

 • Kuidas saada lahti deodorandiplekkidest?

  Kuidas saada lahti deodorandiplekkidest?

 • Kuidas saada lahti kohvi- ja teeplekkidest?

  Kuidas saada lahti kohvi- ja teeplekkidest?