Kuidas saada lahti kohvi- ja teeplekkidest?

Kohv ja tee on peamised joogid paljudes majapidamistes üle maailma. Kas naudid kuuma tassi kohvi hommikul enne tööd või lõõgastud tassikese kummeliteega – need joogid võivad kergesti ümber minna ja su riided ära rikkuda.

 

Riietelt kohvi- ja teeplekkide eemaldamine on suhteliselt lihtne. Pole vahet, kas jood rohelist teed, espressot või musta teed. Nende plekkide eemaldamiseks tuleb järgida alltoodud juhiseid.

Kuidas saada lahti kohvi- ja teeplekkidest?

Kohvi- ja teeplekkide eemaldamine: üksikasjalik juhend

 • Eemalda vedelik plekilt puhta kuiva riidelapiga
 • Vali värvi ja kanga järgi sobiv Persili pesuaine
 • Eeltöötle plekki pesuainega
 • Pese ja loputa jaheda veega
 • Kontrolli, kas plekk on kadunud

Pesuaine valimine

Riietelt plekkide eemaldamisel tuleb alati vaadata hooldussildilt, kas ese on masinpestav. Kui on ja riideese on valge, kasuta pleki eemaldamiseks toodet Persil Universal. Värvilise pesu puhul kasuta toodet Persil Color. Kui kangas on õrn, toimib kohvi- ja teeplekkide eemaldamisel hästi Perwoll Wool & Silk.

Eeltöötlus

Kui eemaldad plekki värviliselt riideesemelt, kontrolli enne Persili pesuaine kasutamist kanga värvikindlust. Tupsuta plekki puhta riidelapiga ja eemalda nii palju vedelikku kui võimalik. Seejärel kanna plekile pesuainet. Kui plekk on tõrges, sega pesuainet jaheda veega ning leota riideeset selles paar tundi.

Pesemine

Kui pead eemaldama rohelise tee või kohviplekki, on parem kasutada külma vett – nii leotamisel kui loputamisel. Pesemisel kasuta aga kõrgeimat temperatuuri, mis on vastava kanga puhul lubatud. Selle informatsiooni leiad riideeseme hooldussildilt.

Kohvi- ja teeplekkide eemaldamine erilist tüüpi pesult ja kangastelt

Olenemata sellest, kas eemaldad kohviplekke särkidelt, pükstelt või voodipesult, toimivad ülalkirjeldatud sammud hästi. Kui aga ajad kohvi pinnale, mida ei saa masinas pesta, nagu suur suletekk või diivan, on ainult plekikoha töötlemine parem moodus. Eemalda vedelik lapiga tupsutades, kanna plekile oma Persili pesuainet ja loputa see siis külma veega ära. Tupsuta ala kuivaks.

Kui üritad eemaldada plekki eriliselt kangalt, pead kasutama teistsugust pesuainet ja tehnikat. Polüestrist ja puuvillast särgid on masinpestavad, kuid siid ja vill ei ole. Neid tuleb pesta käsitsi tootega Perwoll Wool & Silk.

Kohvi- ja teeplekkide eemaldamine eri värvi kangastelt ja pesult

Persili pesuaine või mis tahes muu plekieemaldi kasutamisel tuleb alati enne pleki töötlemist varjatud kohas kanga värvikindlust kontrollida. Kui eemaldad kohviplekke valgelt riideesemelt, kasuta toodet Persil Universal, mis on mõeldud spetsiaalselt valgele pesule.

Kuivanud kohvi- ja teeplekkide eemaldamine

Kui sul on kohvi- või teeplekk, mis on jõudnud juba ära kuivada, on selle eemaldamine pisut keerukam. Vana kohvipleki eemaldamiseks valgelt särgilt või pükstelt leota seda jaheda vee ja Persili pesuaine segus. Leota vähemalt tund aega; vajalik võib olla isegi üleöö leotamine. Seejärel eeltöötle plekki, loputa ja pese vastavalt siintoodud juhistele.

Kodused ja looduslikud vahendid kohvi- ja teeplekkide eemaldamiseks

Väldi koduste ja looduslike plekieemaldite kasutamist kohvi- ja teeplekkide puhul. Erinevalt toodetest Persil Universal ja Persil Color ei ole need vahendid mõeldud plekkide eemaldamiseks ning võivad tihtipeale teha rohkem kahju. Piiritus võib kahjustada õrnemate kangaste kiude, vesinikperoksiid võib muuta kanga värvi ning äädikas hävitab pikema kasutamise järel sinu pesumasina kummist ja plastist osad.

Ära lase kogemata ümber läinud joogil oma päeva rikkuda. Nende nippide abil vabaned kohvi- ja teeplekkidest kiiresti.

Veel tooteid

 • Persil Universal Gel

  Persil Universal Gel

 • Persil Color Gel

  Persil Color Gel

Latest articles

 • Kuidas saada lahti punase veini plekkidest?

  Kuidas saada lahti punase veini plekkidest?

 • Kuidas saada lahti deodorandiplekkidest?

  Kuidas saada lahti deodorandiplekkidest?

 • Kuidas saada lahti kohvi- ja teeplekkidest?

  Kuidas saada lahti kohvi- ja teeplekkidest?