Skip to Content

Kuidas saada lahti punase veini plekkidest?

Klaasike punast veini pika päeva lõpetuseks on lõõgastav ja paljude arstide sõnul ka kasulik. Laua müksamise või hooletu käeliigutuse tagajärjel on aga punase veini plekid kerged tekkima. Sellised plekid tuleb eemaldada enne, kui need jõuavad kangasse kinnistuda. Loe, mida nendega ette võtta.

Kuidas saada lahti punase veini plekkidest?

Punase veini plekkide tüübid

Veine on paljusid eri sorte. Mõned sobivad hästi kokku loomalihaga, mõned kalaga ja mõned maitsevad kõige paremini koos pastaroogadega. Olgu su lemmikveiniks Shiraz, Merlot, Syrah, Malbec, Pinot Noir või roosa vein, pead teadma, mida veinipleki korral teha.

Punase veini plekkide eemaldamine: põhjalik juhend

 1. Vali Persili pesuvahend ja plekieemaldi.
 2. Eeltöötle plekki kiiresti, kuid ära hõõru seda kangasse.
 3. Pese riideeset kõrgeimal temperatuuril, mis on selle hooldussildil vastava kanga puhul lubatud.
 4. Kontrolli, kas punase veini plekk on kadunud.

Veinipleki eemaldaja ja pesuaine valimine

Vali pesuaine ja plekieemaldi, mis on mõeldud pori, plekkide ja mustuse eemaldamiseks, nagu Persil Color Gel (värvilise pesu puhul) või Persil Power Gel (valge pesu puhul). Enne kui paned riideeseme pesumasinasse või kannad plekile Persili pesuvahendit, kontrolli alati hooldussildilt, kas kangas on masinpestav.

Eeltöötle plekki kiiresti

Punase veini puhul kehtib põhimõte, et mida kiiremini tegutseda, seda suurema tõenäosusega õnnestub plekk eemaldada. Seega pead sa kohe pärast pleki tekkimist pabersalvrättidega võimalikult palju vedelikku ära imema. Ära hõõru plekki, sest see teeb asja ainult hullemaks. Kui oled eemaldanud nii palju vedelikku kui võimalik, kanna plekile pesuvahendit ja plekieemaldit.

Kanga pesemine

Loputa plekieemaldi maha ja pese siis riideese kuuma veega läbi. Vee temperatuur sõltub kangast. Vaata hooldussildilt, millist temperatuuri soovitatakse.

Pleki kontrollimine

Kui veiniplekk on eriti sügav või kangasse kinnistunud, ei pruugi plekieemaldus esimese korraga õnnestuda. Kontrolli pärast pesu, kas plekk on kadunud. Kui ei ole, eeltöötle ja pese riideeset uuesti. Tõrksate plekkide puhul võid ka leotada riideeset Persili pesuvahendi ja vee segus.

Punase veini plekkide eemaldamine erilist tüüpi pesult ja kangastelt

Kui pead eemaldama punase veini plekke teksadelt, laudlinalt, nahkdiivanilt või mis tahes muult esemelt, toimivad tavaliselt alljärgnevad võtted. Kui eset ei saa masinas pesta, töötle ainult plekikohta, loputa see võimalikult vähese veega puhtaks ja lase siis õhu käes kuivada.

Kui sul on tegemist õrna kangaga, nagu näiteks vill, seemisnahk või siid, töötle plekki tootega Perwoll Wool & Silk ja pese riideeset käsitsi, et plekk eemaldada.

Punase veini plekkide eemaldamine valgetelt riietelt ja kodutarvetelt

Punane ja valge annavad kokku roosa ning see ei ole värv, mida sa tahad näha oma laudlinadel ja valgetel teksadel. Kui sul on valgel riideesemel punase veini plekk, tegutse kiiresti ja järgi alljärgnevaid juhiseid, et plekist täielikult vabaneda. Poorsetel kangastel, nagu linane riie ja puuvill, lase pesuvahendil ja plekieemaldil piisavalt kaua mõjuda, et see imenduks kiududesse ja jõuaks kogu plekini.

Vana või kuivanud punase veini pleki eemaldamine

Vanad ja kuivanud punase veini plekid on palju keerukamad kui värsked plekid, kuid ei midagi võimatut. Kõigepealt tuleb riideeset soojas vees leotada. See aitab pleki ellu äratada. Seejärel eeltöötle plekki nagu tavaliselt, hõõrudes Persili pesuaine õrnalt pleki sisse. Lase sellel umbes 30 minutit mõjuda ja loputa riideese sooja veega puhtaks. Leota riideeset uuesti kuumas vees ja loputa külmemas vees. Pese riideese puhtaks ja kuivata õhu käes. Korda neid toiminguid vastavalt vajadusele, et plekk täielikult eemaldada.

Looduslikud vahendid punase veini plekkide eemaldamiseks

Looduslikud plekieemaldid võivad toimida mõnede plekkide eemaldamisel, kuid ei ole tavaliselt parim valik. Paljud neist, näiteks sool, soodavesi ja külm piim, vajavad toimimiseks mitut tundi – kui need üldse toimivad. Teised vahendid, nagu sidrunimahl ja vesinikperoksiid, võivad muuta määrdunud koha värvi. Persili pesuvahend ja plekieemaldi on teistsugune. See loodi porist, mustusest ja plekkidest vabanemiseks.

Sul on punase veini plekk särgil või laualinal? Vabane sellest Persili pesuvahendi ja nende näpunäidete abil.

Veel tooteid

 • Persil Universal Gel

  Persil Universal Gel

 • Persil Color Gel

  Persil Color Gel

Latest articles

 • Kuidas saada lahti punase veini plekkidest?

  Kuidas saada lahti punase veini plekkidest?

 • Kuidas saada lahti deodorandiplekkidest?

  Kuidas saada lahti deodorandiplekkidest?

 • Kuidas saada lahti kohvi- ja teeplekkidest?

  Kuidas saada lahti kohvi- ja teeplekkidest?