Kuidas saada lahti plekkidest voodipesul?

Kui pillasid Netflixist seebikamaratoni vaadates kogemata voodipesule kartulikrõpse või ärkasid pärast õudusunenägu üleni higisena, on plekid sinu puhtal voodipesul kõike muud kui meeldivad. Voodipesu ei pea aga plekiliseks jääma. Mõne nipi abil saad vaevata lahti paljudest levinumatest plekkidest.

Kuidas saada lahti plekkidest voodipesul?

Voodipesul esinevate plekkide tüübid

Kuigi iga plekk voodipesul on kole, esineb sellel kõige sagedamini higi-, vere-, rasva- ja õliplekke. Olgu sul tegemist tööstusliku määrde või toiduõli, higi- või deodorandiplekkidega, looma- või menstruatsiooniverega – nipp seisneb selles, et plekk tuleb eemaldada võimalikult kiiresti ja enne, kui see jõuab kinnistuda.

Voodipesult plekkide eemaldamine: põhjalik juhend

Mida teha, kui leiad ärgates oma voodipesult plekid?

 • Vali oma voodipesu värvi järgi sobiv Persili pesuvahend
 • Eeltöötle plekki oma pesuainega
 • Pese ja loputa
 • Kontrolli, kas plekk on kadunud

Pesuaine valimine

Enne mis tahes pleki töötlemist kontrolli oma voodipesu hooldussildilt, kas seda tohib masinas pesta. Mõned tundlikumad kangad vajavad õrnemat hooldust; selliste kangaste puhul on õrn, kuid tõhus vahend Perwoll Wool & Silk. Värvilise voodipesu puhul kasuta plekieemaldi ja pesuvahendina toodet Persil Color või Persil Color Gel. Valge pesu puhul on parim valik Persil Universal või Persil Power Gel.

Eeltöötlus

Eemalda plekilt nii palju vedelat või tahket materjali kui võimalik. Loputa plekki tagantpoolt jaheda veega ja kanna siis pleki pealmisele poolele Persili pesuvahendit. Lase sellel paar minutit mõjuda ja loputa siis riideese puhtaks.

Pese kiiresti

Voodipesu pesemisel kasutatav temperatuur oleneb pleki tüübist. Higi- ja deodorandiplekkide ning õli- ja rasvaplekkide korral pese voodipesu kõrgeimal temperatuuril, mis on vastava kanga puhul lubatud. Vereplekkide puhul tuleb aga kasutada külma vett. Õnneks aktiveeruvad Persil Universal ja Color ka külmas, mis tähendab, et need toimivad hästi ka külma veega.

Kontrollimine pärast pesemist

Kontrolli enne pesu kuivatamist, kas plekk on kadunud. Kui ei ole, korda ülalkirjeldatud toiminguid. Ära lase esemel ära kuivada, kuna see võib pleki kinnistada. Kui sul on tegemist kollaste higi- või deodorandiplekkidega, tuleb koos plekiga eemaldada ka sellest tingitud halb lõhn.

Kuidas eemaldada plekke eri värvi ja kangast voodipesult?

Kui pead eemaldama vereplekke valgelt voodipesult, kasuta pesuvahendina alati toodet Persil Universal. Värvilise voodipesu korral kasuta selle pesuaine värvilisele pesule mõeldud versiooni. Ära sega neid kahte, kuna need mõlemad on mõeldud kindlat tüüpi pesule.

Voodipesu kanga tüüp määrab sageli selle, kas pesu on masinpestav või tuleb pesta käsitsi. Puuvill on vastupidav ning talub plekitöötlust ja masinpesu hästi. Õrnad kangad nagu siid vajavad õrna käsipesu tootega Perwoll Wool & Silk.

Eritingimused: plekid voodipesul

Kuidas eemaldada voodipesult kuivanud verd?

Kui pead voodipesult eemaldama kuivanud või vanu vereplekke, on parim lahendus leotada pesu jahedas vees. See äratab pleki ellu ja lihtsustab selle eemaldamist. Leota pesu tund aega ja kasuta siis eespool kirjeldatud eeltöötlusvõtteid.

Mida teha kuivanud õliplekkidega?

Kuigi see võib tunduda veider, aitab kuivanud õliplekile värske õli kandmine selle ellu äratada ning teeb selle eemaldamise lihtsamaks. Lihtsalt eeltöötle plekki ja pese eset pärast pleki elluäratamist nii kuuma veega kui võimalik.

Kollaste higi- ja deodorandiplekkide eemaldamine voodipesult:

inetute kollaste plekkide eemaldamiseks voodipesult leota oma pesu umbes tund aega Persili pesuvahendi ja jaheda vee segus. Seejärel eeltöötle plekki ja pese pesu nagu tavaliselt.

Sul on kõrini higi-, rasva- ja vereplekkidest, mis rikuvad su voodipesu kauni välimuse? Nende juhiste abil vabaned plekkidest kerge vaevaga.

Veel tooteid

 • Persil Universal Gel

  Persil Universal Gel

 • Persil Color Gel

  Persil Color Gel

Latest articles

 • Kuidas saada lahti punase veini plekkidest?

  Kuidas saada lahti punase veini plekkidest?

 • Kuidas saada lahti deodorandiplekkidest?

  Kuidas saada lahti deodorandiplekkidest?

 • Kuidas saada lahti kohvi- ja teeplekkidest?

  Kuidas saada lahti kohvi- ja teeplekkidest?