Ensüümid

enzymes

Huvitavaid fakte

Ensüümid on biopõhised puhastusvahendid, mis toimivad konkreetselt teatud tüüpi plekkide korral. Ensüüme on erinevat tüüpi, millest igaüks on spetsialiseeritud teatud plekkide ja mustuse (rasv, tärklis, valk jt) eemaldamisele. Katalüsaatorina töötades toimib iga Persili toodetes sisalduv ensüüm pesutsükli jooksul mitu korda, et eemaldada kõik mustuse osakesed. Isegi madalatel temperatuuridel. Kontsentratsioonist hoolimata peavad ensüümid olema vastavalt ELi pesuvahendite määrusele pakendil märgitud.


Persili ensüümide kohta lähemalt

Persili valemites kasutatavad peamised ensüümid on proteaasid, amülaasid ja tsellulaasid.

Proteaasid

Eemaldavad mustuse, mis põhineb valkudel nagu muna, veri ja piim.

Amülaasid

Eemaldavad suhkru- ja tärklisepõhised plekid nagu pasta, kartul, riis ja teravili.

Tsellulaasid

Silendavad tekstiili ja pakuvad värvihooldust, valgendust ning vähendavad riiete topiliseks muutumist.

Kuidas me ensüüme kasutame?

Persil arendab pidevalt kaasaegseid ensüüme, et järgida ühiskonna muutuvaid harjumusi ja eemaldada tõhusalt ka uusimat tüüpi plekke. Lisaks aitavad külmaktiivsed ensüümid plekke eemaldada juba madalatel pesutemperatuuridel, näiteks 20 või 30 °C juures.


Leia oma vajadustele sobivaim lahendus

 • Looduslikud koostisained

  Persil töötab pidevalt jätkusuutlike lahenduste kallal. Avasta uuendus – Persil Green Power – 100% puhastav ja roheline nagu ei kunagi varem.

 • Sensitive skin

  Tundlik nahk

  Persil Sensitive pesugeel ja Sensitive Megaperls töötati välja tundliku nahaga inimestele. Nahaga eriti hästi sobivate pesuained sisaldavad spetsiaalselt välja töötatud antiallergeenseid lõhnaaineid ega sisalda värvaineid.

 • Hügieeniliselt puhas pesu

  Hügieeniline puhtus

  Põlvkondade vältel on olnud meie kireks sinu pesu jaoks parimate uuenduste leiutamine. Puhas pesu aitab kaasa sinu ja sinu pere tervislikule keskkonnale. Persili tooted koos Deep Clean tehnoloogiaga tagavad soovitud hügieeniliselt puhta pesu.