Kuidas saada lahti higi- ja kaenlaauguplekkidest?

Higi- ja kaenlaauguplekid on osa elust – varem või hiljem puutuvad nendega kokku kõik. Halva lõhnaga kollaste plekkide eemaldamine riietelt ja muudelt esemetelt aitab pikendada nende kangaste eluiga. Sa pead teadma alljärgnevat.

Kuidas saada lahti higi- ja kaenlaauguplekkidest?

Higiplekkide tüübid

Kuuldes sõna „higi“, mõtleb suurem osa meist automaatselt kaenlaalustele, kuid need ei ole ainsad kohad, kus higi võib probleeme tekitada. Pärast rahutut ööd või rasket treeningut võid leida plekke linadelt ning riideeseme kaeluselt ja isegi selja alaosalt.

Kui oled hädas kaenlaaluste plekkidega, on tavaliselt süüdi sinu deodorant. Sinu higis sisalduvad proteiinid reageerivad negatiivselt enamikus deodorantides leiduva alumiiniumiga. See tähendab, et selles piirkonnas on higistamise tagajärjed sageli hullemad.

Higiplekkide eemaldamine: üksikasjalik juhend

Higiplekkide eemaldamine ei pea olema raske. Selle üksikasjaliku juhendi abil saad lahti higiplekkidest linadel, särkidel ja muudel esemetel.

 1. Vali Persili pesuaine ja plekieemaldi, mis sobib pestava eseme värvi ja kangaga.
 2. Eeltöötle plekki tootega Persil Universal või Persil Color Gel.
 3. Pese riideeset kõrgeimal temperatuuril, mis on vastava kanga puhul lubatud.
 4. Kontrolli, kas plekk on kadunud.
 5. Vajadusel eeltöötle ja pese riideeset uuesti.

Pesuaine ja plekieemaldi valimine

Plekki eemaldades tuleb alati kõigepealt vaadata riideeseme hooldussildilt, kas see on masinpestav. Sellest sõltub plekieemaldusvahendi valik. Masinpestava valge pesu puhul kasuta toodet Persil Universal või Persil Power Gel ja värvilise pesu puhul Persil Color või Persil Color Gel. Õrnade kangaste puhul , mida tuleb pesta käsitsi, nagu siid ja vill, kasuta toodet Perwoll Wool & Silk.

Eeltöötlus

Kontrolli kanga värvikindlust ning kanna siis  otse plekile väike kogus toodet Persil Power Gel (valge pesu puhul), Persil Color Gel (värvilise pesu puhul) või Perwoll (õrna pesu puhul), hõõru see ettevaatlikult sisse ja jäta 5-10 minutiks.

Pesemine ja loputamine

Vaata enne riideeseme pesemist hooldussildilt, milline on selle kõrgeim lubatud pesemistemperatuur. Mida kõrgem on temperatuur, seda lihtsam on pleki ja sellega seotud lõhna eemaldamine.

Pleki kontrollimine

Tõrksate plekkide korral valmista Persili, leota riideeset selles pool tundi ja pese siis uuesti.

Kontrolli pärast pesemist, kas plekk on kadunud. Kui ei ole, võid eeltöötlusel kasutada spetsiaalset happelist plekieemaldit, mida müüakse apteegis (rooste-eemaldi nime all), kuid tutvu kindlasti selle plekieemaldi kasutusjuhendi ja riideeseme hooldussildiga.

Ära kunagi lase nähtavate higi- ja kaenlaauguplekkidega riideesemel ära kuivada. Selle asemel korda ülalkirjeldatud toiminguid, kuni plekk on kadunud.

Higi- ja kaenlaauguplekkide eemaldamine erilist tüüpi pesult ja kangastelt

Olenemata sellest, kas pead higiplekke eemaldama linadelt, särkidelt või jakkidelt, tuleb tähelepanu pöörata kanga tüübile. Teatud tüüpi kangad, näiteks polüester, linane riie ja puuvill, taluvad jõulist pöörlemist pesumasina trumlis hästi. Teised kangad on õrnemad. Kui sul on higiplekk nahast, siidist või villast esemel, on käsipesu või ainult plekikoha töötlemine parem valik.

Ära lase end eksitada sellest, kui su ese koosneb kahest või enamast eri tüüpi kangast. Kui murrad pead selle üle, kuidas eemaldada higiplekke mütsilt, võta arvesse kõiki mütsi osi. Mis on selle kõige tundlikum materjal? Kui müts on suures osas puuvillasest kangast, kuid selle servas on siidist või seemisnahast riba, käsitle kogu riideeset kui siidi või seemisnahka ning pese seda käsitsi.

Kodused plekieemaldusvahendid higiplekkide puhul

Paljud inimesed pöörduvad plekkide eemaldamisel looduslike vahendite poole, eriti õrnade kangaste puhul. See ei ole aga alati parim valik. Teatud plekieemaldid, nagu näiteks vesinikperoksiid ja sidrunimahl, võivad värvilisi riideid pleegitada. Valge äädikas võib küll plekid eemaldada ja riided pehmeks jätta, kuid paljud inimesed on kogenud, et see hävitab ajapikku oma happelisuse tõttu pesumasina kummist ja plastist osad. Muud kodused plekieemaldid, nagu näiteks sool ja purustatud aspiriin, vajavad higiplekis sisalduvate kemikaalide lõhustamiseks ja eemaldamiseks mitut tundi.

Persili pesuained ja plekieemaldid toimivad kiiresti ning on piisavalt tugevad, et saada jagu plekkidest, ent samas õrnad kangaste ja sinu pesumasina vastu.

Ära ela piinlike kollaste plekkidega. Kasuta Persili pesuainet, et neist plekkidest ja nendega seotud lõhnadest lahti saada.

Veel tooteid

 • Persil Universal Gel

  Persil Universal Gel

 • Persil Color Gel

  Persil Color Gel

Latest articles

 • Kuidas saada lahti punase veini plekkidest?

  Kuidas saada lahti punase veini plekkidest?

 • Kuidas saada lahti deodorandiplekkidest?

  Kuidas saada lahti deodorandiplekkidest?

 • Kuidas saada lahti kohvi- ja teeplekkidest?

  Kuidas saada lahti kohvi- ja teeplekkidest?