Kuidas saada lahti plekkidest valgetel riietel?

Valgeid riideid paistab olevat raskeim puhtana hoida. Ole sa kui tahes ettevaatlik, tunduvad valged riided lausa tõmbavat tõrksaimaid plekke, mida põhjustavad näiteks sinep, ketšup ja kastmed, toit, deodorant, veri, higi ja kaenlaalused, vein, kohv ja tee. Isegi tükikese šokolaadi söömine võib lõppeda katastroofiga. Selliseid plekke ei saa lihtsalt eirata. Kui pead eemaldama plekke valgetelt riietelt, järgi alltoodud juhiseid.

Kuidas saada lahti plekkidest valgetel riietel?

Plekkide eemaldamine valgetelt särkidelt

Valgetel särkidel esineb sageli mitmesuguseid erinevaid plekke, sh toidu-, kastme- ja mahlaplekke. Siiski on kõige levinumad plekid, millega tegelema pead, deodorandi-, higi- ja kaenlaauguplekid. Need jätavad kollased jäljed, mida võib olla raske valgetelt riietelt täielikult välja saada. Samuti kipuvad need ebameeldivalt lõhnama.

Plekkide eemaldamine valgetelt pükstelt ja šortsidelt

Pükstel esineb sagedamini muru-, muda-, tolmu-, päikesekreemi-, ihupiima- ja kreemiplekke. Kui sul on lapsed, tead sa ilmselt hästi, et valgetele pükstele tilgub tihti ka puu- ja köögiviljade mahla. Isegi täiskasvanuna võid sa hajameelsusest käsi pükste sisse pühkida või oma riietele toitu, rasva või õli ajada.

Plekkide eemaldamine valgetelt kleitidelt

Valged kleidid on kaunid ja elavad, mistõttu on nende puhtana hoidmine ülimalt tähtis. Olenemata sellest, kas kõnnid altari ette või naudid lihtsalt päikeselist päeva õues, esineb valgetel kleitidel kõige rohkem kosmeetika- ja vereplekke. Paljud valged kleidid on tehtud õrnast kangast. See tähendab sageli, et neid tuleb pleki eemaldamiseks pesta käsitsi või keemilises puhastuses. Vaata alati enne pleki eeltöötlust riideeseme hooldussilti ja kui kahtled, pea nõu asjatundjaga.

Plekkide eemaldamine valgetelt tossudelt

Valged tossud tõmbavad tavaliselt magnetina muru-, muda-, lehe- ja mullaplekke, kuid tihtilugu peavad lapsed kehalise kasvatuse tundides ja trennides kandma just selliseid jalatseid. Plekkide eemaldamine tossudelt erineb riiete puhastamisest. Kui sul on tegemist muda ja mullaga, oota, kuni mustus on täielikult kuivanud, ning pühi see siis pehme harjaga ära. Pärast seda loputa jalatseid sooja veega. Jälgi, et sa ei kasutaks liiga palju vett ega teeks jalatseid läbimärjaks. Seejärel kanna tossudele oma Persili pesuainet ja plekieemaldit ning hõõru neid harja või rätikuga. Loputa põhjalikult. Vajadusel korda seda toimingut.

Kui plekk on kadunud, topi tossud majapidamispaberit täis. See aitab säilitada jalatsite kuju kuivamise ajal. Aseta tossud ventilaatori ette, et need kiiresti ära kuivaksid.

Plekkide eemaldamine valgetelt riietelt: üksikasjalik juhend

Soovid eemaldada plekke valgetelt teksadelt, särkidelt, pükstelt või šortsidelt? Toimi alljärgnevalt.

 1. Vali valgete riiete pesemiseks mõeldud Persili pesuaine ja plekieemaldi.
 2. Eeltöötle plekki oma pesuainega.
 3. Pese ja loputa.
 4. Kontrolli, kas plekk on läinud, ja korda vajadusel ülaltoodut.
 5. Kuivata riideeset päikese käes, et seda loomulikul teel pleegitada.

Plekieemaldi valimine

Persil Universal ja Persil Power Gel on mõeldud spetsiaalselt pori, kleepuva ja muu mustuse eemaldamiseks valgetelt riietelt ning toimivad ka plekieemaldina. Neist üksi piisab pleki eemaldamiseks; ära kasuta looduslikke plekieemaldeid, nagu sidrunimahl või vesinikperoksiid, mis võivad muuta sinu valgete riiete värvust.

Pleki eeltöötlus

Edasine sõltub sellest, millist tüüpi plekiga sul tegemist on. Kui riideesemel on vedelikuplekk (nt mahla-, joogi-, vere- või punase veini plekk), tupsuta valget riideeset puhta riidelapiga, et võimalikult palju vedelikku eemaldada. Seejärel loputa plekki tagantpoolt jaheda veega. Kui pleki põhjustas toit või õli, eemalda nii palju pooltahket või tahket ainet, kui saad. Kui see on tehtud, kanna plekile Persili pesuainet.

Kui tegemist on tõrksa plekiga, võid seda leotada jaheda vee ja pesuaine segus. Väldi kuuma vee kasutamist, kuna see võib pleki kinnistada.

Pesemine ja loputamine

Enne valgete riiete pesemist tuleb alati hooldussildilt kontrollida, kas kangas on masinpestav. Õrna kanga puhul, mis nõuab käsipesu, kasuta toodet Perwoll Wool & Silk. Kõigi teiste kangaste puhul pese riideeset kõrgeima lubatud temperatuuriga.

Pleki kontrollimine

Kontrolli pesutsükli lõppedes, kas plekk on alles. Kui on, eeltöötle ja pese riideeset uuesti. Plekieemalduse toetamiseks kuivata valget riideeset päikese käes, mis pleegitab kangast loomulikul teel.

Valgete riiete omamine ja kandmine ei pea olema peavalu. Need näpunäited aitavad sul levinuimad plekid eemaldada ja oma valged riided elavana hoida.

Veel tooteid

 • Persil Universal Gel

  Persil Universal Gel

 • Persil Color Gel

  Persil Color Gel

Latest articles

 • Kuidas saada lahti punase veini plekkidest?

  Kuidas saada lahti punase veini plekkidest?

 • Kuidas saada lahti deodorandiplekkidest?

  Kuidas saada lahti deodorandiplekkidest?

 • Kuidas saada lahti kohvi- ja teeplekkidest?

  Kuidas saada lahti kohvi- ja teeplekkidest?