Kuidas saada lahti rasva- ja õliplekkidest?

Rasv ja õli jätavad riietele tumedad plekid, mida on tihtipeale raske eemaldada. Selleks, et riietele ei jääks püsivaid kahjustusi, tuleb rasva- ja õliplekkide eemaldamiseks valida õige Persili pesuvahend  ja pidada meeles, et plekk tuleks eemaldada siis, kui see on värske.

no information

Rasva- ja õliplekkide eemaldamise erinevused

Rasva ja õli kasutatakse majapidamistes sageli samal eesmärgil – kas toiduvalmistamisel või määrimisel. Need erinevad pisut välimuse poolest; rasv on pooltahke, ent õli vedel. Nii rasva kui ka õli toodetakse loomsetest rasvadest, kuid õli võib olla ka ainult taimset päritolu. Neist erinevustest hoolimata on rasv ja õli muus osas niivõrd sarnased, et nende eemaldamisel kasutatakse sama plekieemaldustehnikat.

Rasva- ja õliplekkide tüübid

Enne õlipleki eemaldamist on tähtis teada, millise plekiga tegemist on. Taimeõli, oliiviõli, marinaadiõli ja kookosõli on kõik levinud toiduõlid, mida köökides leidub. Õli esineb ka teatud toiduainetes nagu tavaline või ja pähklivõi, mis võivad tekitada samasuguseid plekke kui toiduõli. Samuti võivad riideid määrida ihupiimad, vaseliin ja isegi juuksehooldustooted, mis sisaldavad õli.

Rasva- ja õliplekkide eemaldamine: põhjalik juhend

Soovid eemaldada õliplekki oma pükstelt? Sul on särgil rasvaplekk? Toimi alljärgnevalt.

 1. Vali riideeseme värvi ja kanga järgi sobivaim Persili pesuvahend.
 2. Eemalda puhta valge riidelapiga nii palju õli või rasva kui võimalik.
 3. Eeltöötle plekki tootega Persil Uni Gel või Persil Color Gel.
 4. Pese riideeset kõrgeimal temperatuuril, mis on vastava kanga puhul lubatud.
 5. Kontrolli, kas plekk on kadunud.
 6. Vajadusel korda neid toiminguid.

Valimine

Rasva- ja õliplekkide eemaldamiseks tuleb valida õige Persili pesuvahend. Persil Powder ja Liquid toimivad rasva- ja õliplekkide eemaldamisel hästi, kuid eeltöötlusel on soovitatav kasutada toodet Persil Liquid.

Eeltöötlus

Enne pleki töötlemist eemalda riideesemelt nii palju rasva või õli kui võimalik. Riideeseme tupsutamine puhta valge rätikuga eemaldab rasva seda sügavamale kangasse hõõrumata.

Eeltöötluseks võid kasutada toodet Persil Power Gel (valge pesu puhul) või Persil Color Gel (värvilise pesu puhul) või Perwoll Wool & Silk (õrna kanga puhul). Kanna see otse plekile, hõõru õrnalt ja jäta 5 minutiks mõjuma.

Pesemine ja loputamine

Selleks, et rasvapleki eemaldamine õnnestuks, tuleb riideese võimalikult kiiresti ära pesta. Vaata riideeseme hooldussilti ja pese seda siis kõrgeimal lubatud temperatuuril tootega Persil Power Gel (valge pesu puhul) või Persil Color Gel (värvilise pesu puhul), kasutades pakendil tugevalt määrdunud riietele ette nähtud kogust.

Rasva- või õlipleki kontrollimine

Kui rasva- või õliplekk on ikka nähtav, ära lase riideesemel kuivada. See võib pleki kinnistada, mis muudab selle eemaldamise veel raskemaks. Selle asemel eeltöötle ja pese riideeset uuesti.

Tõrksate plekkide puhul võid leotada riideeset sobiva pesuaine ja vee lahuses ühe tunni või kauemgi. Seejärel pese riideese uuesti läbi. Kindlasti tutvu oma riideeseme hooldusjuhendiga ja järgi seda hoolikalt.

Rasva- ja õliplekkide eemaldamine erinevatelt kanga- ja pesutüüpidelt

Ülaltoodud näpunäidete abil saad plekke eemaldada mitmesugustelt riideesemetelt ja pesutüüpidelt, nagu näiteks pluusid, polosärgid, teksapüksid, sviitrid, särgid, riidest salvrätid ja isegi voodilinad. Õrnade kangastega, nt siidi ja villaga tasub aga olla ettevaatlik. Seda tüüpi kangaste puhul on sageli parim valik Perwoll Wool & Silk.

Selliste riideesemete puhul, mida tohib pesta ainult keemilises puhastuses, nagu kleidid ja ülikonnad, pea plekieemalduse osas nõu asjatundjaga. Ära kasuta looduslikke rasvaeemaldeid ega koduseid vahendeid; mõned looduslikud vahendid võivad olla vastava kanga jaoks liiga happelised ja riideeset veel rohkem kahjustada.

Rasva- ja õliplekid on pärast pesemist ja kuivatamist ikka alles?

Sa ei märganud rasvaplekki enne, kui riideeseme kuivatist välja võtsid?

Kuigi kuivanud rasvaplekki on kindlasti raskem eemaldada, ei ole see võimatu. Selle eemaldamiseks kanna samasse kohta väike kogus rasva, mis äratab pleki uuesti ellu. Seejärel eeltöötle plekki sobiva plekieemaldiga ja kontrolli siis, kas plekk on kadunud. Vajadusel korda seda, et eemaldada rasvaplekid riietelt ka pärast seda, kui need on juba ära kuivanud.

Ära loobu oma riideesemest pelgalt rasva- või õlipleki pärast. Eemalda plekk nende näpunäidete abil kiiresti.

Veel tooteid

 • Persil Universal Gel

  Persil Universal Gel

 • Persil Color Gel

  Persil Color Gel

Latest articles

 • Kuidas saada lahti punase veini plekkidest?

  Kuidas saada lahti punase veini plekkidest?

 • Kuidas saada lahti deodorandiplekkidest?

  Kuidas saada lahti deodorandiplekkidest?

 • Kuidas saada lahti kohvi- ja teeplekkidest?

  Kuidas saada lahti kohvi- ja teeplekkidest?