Skip to Content

Kuidas saada lahti vereplekkidest?

Vereplekid on sageli ootamatud. Kas kukub su laps ja marrastab põlve või lõikad ise raseerides sisse – vereplekid riietel ei ole paratamatus, millega peaks leppima. Mõne lihtsa nipiga on vereplekkidest lahtisaamine lihtne.

Kuidas saada lahti vereplekkidest?

Vereplekkide tüübid

Veri – olgu see su lapse ninast tulnud veri, õhtusöögiks puhastatava kala veri või menstruatsiooniveri – võib riided ruttu ära määrida ja olla raskesti eemaldatav, kui see on liiga kauaks tähelepanuta jäänud. Olgu tegemist loomavere, menstruatsioonivere või isegi kunstverega lõbusast Halloweeni-õhtust zombiks riietatuna, tuleb tegutseda kiiresti ja enne, kui plekid kangasse kinnistuvad.

Vereplekkide eemaldamine: üksikasjalik juhend

 1. Vali Persili pesuvahend, mis sobib su pesu tüübi ja värviga.
 2. Kontrolli kanga värvikindlust ja eeltöötle siis plekki.
 3. Pese riideese kohe ära.
 4. Kontrolli, kas plekk on läinud.
 5. Vajadusel korda neid toiminguid.

Valimine

Vali kanga ja selle värvi järgi sobiv Persili pesuvahend. Valge kanga puhul eemalda vereplekid ja pese riideeset tootega Persil Universal või Persil Power Gel. Värviliste tekstiilide puhul kasuta toodet Persil Color või Persil Color Gel. Perwoll Wool & Silk toimib kõige paremini õrnadel kangastel, nagu näiteks vill ja siid, mida tuleb pesta käsitsi või masinas käsipesuprogrammiga.  Palun tutvu alati oma riideeseme hooldusjuhendiga ja järgi seda hoolikalt.

Verepleki eeltöötlus

Vereplekkide eemaldamisel tuleb alati tegutseda võimalikult kiiresti. Loputa plekki külma veega, et saada välja nii palju verd, kui võimalik. Ära kasuta kuuma vett, kuna see võib pleki kangasse kinnistada.

Seejärel eeltöötle plekki väikese koguse tootega Persil Power Gel (valge pesu puhul), Persil Color Gel (värvilise pesu puhul) või Perwoll (õrna kanga puhul). Kanna seda otse plekile, hõõru õrnalt sisse ja lase sellel 5 minutit mõjuda.

Värvilise kanga puhul kontrolli alati varjatud kohas kanga värvikindlust.

Pesemine ja loputamine

Eeltöötluse järel pese riideeset oma valitud Persili pesuvahendiga.

Vali masinal a 30 °C või 40 °C programm ja pese määrdunud riideese puhtaks. Kasuta pesuainet tugevalt määrdunud riietele mõeldud koguses.

Pleki kontrollimine

Veendu enne riideeseme kuivatisse panemist, et plekk on kadunud. Kui plekk on alles, korda eeltöötlust. Tõrksate plekkide puhul võid leotada riideeset oma valitud Persili pesuvahendiga tehtud lahuses 10 kuni 30 minutit, misjärel võid riideeseme uuesti läbi pesta.

Kuidas eemaldada vereplekke erilistelt riideesemetelt ja kangastelt?

Ülaltoodud juhised aitavad eemaldada vereplekke särkidelt ja teksapükstelt, kuid mida teha, kui soovite eemaldada verd linadelt, aluspesult või muud tüüpi pesult? Enamikul juhtudel toimivad need näpunäited vereplekkide eemaldamisel hästi sõltumata sellest, millist tüüpi pesult plekke eemaldatakse.

Samas tuleb tähelepanu pöörata määrdunud eseme kanga tüübile. Teatud kangad, nagu näiteks siid, polüester, nahk ja linane, on õrnad. Kontrolli enne eeltöötlust või pesemist, kas sinu valitud plekieemaldit üldse tohib seda tüüpi kanga puhul kasutada. Kuigi sa võid olla kuulnud, et teatud looduslikud kodused vahendid, nagu näiteks sool, sooda ja äädikas, aitavad seda tüüpi esemetelt plekke eemaldada, väldi võimalusel nende kasutamist. Persil on spetsiaalselt mõeldud sinu pesumasinas toimima ja su riided puhtaks pesema. Sool ja äädikas ei ole ning võivad kahjustada sinu pesumasina kummist, metallist või plastist osi.

Vereplekkide eripärad

Vana verepleki eemaldamine ei ole nii lihtne kui värsketest vereplekkidest lahtisaamine. Õigupoolest võib see olla tõeliselt raske – kui sa ei kasuta õiget toodet. Pesuaine nagu Persil aitab seda tüüpi plekid ellu äratada, et need oleks võimalik eemaldada. Leota riideeset sooja vee ja Persili segus umbes tund aega. Võta riideese veest välja, eeltöötle seda sama pesuainega ja pese seda siis külmas vees.

Kunstverd, mida kasutatakse näiteks Halloweeni ajal, võib samuti olla raske eemaldada. Tupsuta plekki puhta valge riidelapiga, et eemaldada võimalikult palju verd. Kui verekiht on piisavalt tahke, võid isegi osa kunstverest näiteks lusikaga maha kraapida. Seejärel eeltöötle plekki oma plekieemaldiga ja pese riideeset kõrgeimal temperatuuril, mis on selle kanga puhul lubatud.

Ära lase ninaverejooksul või ootamatult alanud menstruatsioonil oma riideid rikkuda. Eemalda vereplekid nende näpunäidete abil kiiresti.

Veel tooteid

 • Persil Universal Gel

  Persil Universal Gel

 • Persil Color Gel

  Persil Color Gel

Latest articles

 • Kuidas saada lahti punase veini plekkidest?

  Kuidas saada lahti punase veini plekkidest?

 • Kuidas saada lahti deodorandiplekkidest?

  Kuidas saada lahti deodorandiplekkidest?

 • Kuidas saada lahti kohvi- ja teeplekkidest?

  Kuidas saada lahti kohvi- ja teeplekkidest?